pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pascal. Ćwiczenia praktyczne

Autor książki:

Andrzej Kierzkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 140x208 mm
EAN: 9788324628339
ISBN: 978-83-246-2833-9
Data: 2012-10-15
11.59 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

 • Naucz się myśleć jak programista
 • Poznaj podstawy Pascala
 • Dowiedz się, jak tworzyć dobre programy
Język Pascal - prostszy, niż przypuszczasz!

Choć popularny Turbo Pascal powstał niemal trzy dekady temu, a historia samego Pascala liczy sobie już ponad czterdzieści lat, nadal jest on jednym z najpopularniejszych języków programowania strukturalnego. Nie tylko dlatego, że wiele napisanych w nim programów działa po dziś dzień i w dalszym ciągu wymaga konserwacji, a bardzo popularne środowisko Delphi wykorzystuje pewną jego odmianę. Głównym powodem jest jego wartość edukacyjna - prosta i czytelna składnia Pascala, niewielki zestaw słów kluczowych i spore możliwości czynią z niego doskonałą platformę nauki dla początkujących programistów. Opanowanie tego języka znakomicie ułatwia poznawanie innych języków oraz skutecznie uczy rozwiązywania problemów algorytmicznych, o czym najlepiej może świadczyć fakt, że język ten nadal wykorzystywany jest w procesie kształcenia przyszłych informatyków na wielu polskich uczelniach.

"Pascal. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III" to kolejne wydanie najpopularniejszej w Polsce książki o Pascalu, sprawdzonej i wykorzystywanej przez wykładowców, studentów, nauczycieli informatyki oraz ich uczniów. Znajdziesz tu zbiór ćwiczeń, dzięki którym poznasz zasady programowania w tym języku i używane w nim struktury danych. Nauczysz się rozwiązywać zadania programistyczne za pomocą algorytmów i dowiesz się, z jakich elementów składa się każdy program w Pascalu. Wykonując kolejne ćwiczenia, poznasz instrukcje tego języka, opracujesz własne procedury i funkcje, utworzysz nowe typy danych oraz dowiesz się, jak kompilować i uruchamiać swoje programy. Przede wszystkim zaś nauczysz się myśleć i działać jak prawdziwy informatyk. A wtedy kariera profesjonalnego programisty stanie przed Tobą otworem!

 • Podstawowe pojęcia algorytmiki
 • Korzystanie ze schematów blokowych
 • Obsługa środowiska programistycznego
 • Struktura programów w Pascalu
 • Korzystanie z instrukcji języka
 • Tworzenie oraz używanie funkcji i procedur
 • Używanie wbudowanych typów danych i tworzenie własnych
 • Metody dostępu do plików dyskowych
Poznaj najlepsze metody rozwiązywania problemów programistycznych

Książka "Pascal. Ćwiczenia praktyczne" - Andrzej Kierzkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2012 r. Cena 11.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.