pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Polityka innowacyjna
Polityka innowacyjna 52.72 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Regionalne Systemy Innowacji w
Regionalne Systemy Innowacji w Polsce 31.25 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Parki technologiczne jako element regionalnej polityki wsparcia internacjonalizacji...
książka:

Parki technologiczne jako element regionalnej polityki wsparcia internacjonalizacji innowacyjnych firm sektora MŚP

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 228 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788375566833
ISBN: 978-83-7556-683-3
Data: 2017-12-07
Cena wydawcy: 50.00 złpozycja niedostępna

Parki technologiczne jako element regionalnej polityki wsparcia internacjonalizacji innowacyjnych firm sektora MŚP - Mateusz Błaszczyk, Leszek Kwieciński, Magalena Stawicka, Marek Wróblewski - opis książki:

Gospodarka wiedzy, innowacyjność i internacjonalizacja oraz pomoc publiczna to kluczowe pojęcia, które organizują współczesną debatę na temat rozwoju regionalnego. Dlatego też stały się centralnymi zagadnieniami dyskutowanymi w prezentowanej książce. Autorzy swoje zainteresowania koncentrują na przedsiębiorstwach-lokatorach parków technologicznych w Polsce oraz samych parkach technologicznych, które traktowane są jako podstawowy instrument regionalnej polityki rozwoju.

Monografia jest połączeniem teoretycznej refleksji nad perspektywami rozwoju gospodarczego z gruntownymi, wieloaspektowymi badaniami parków technologicznych i operujących w nich przedsiębiorstw. Celem przeprowadzonych badań jest m.in. określenie, na ile i w jakim zakresie parki technologiczne są skutecznym narzędziem budowania gospodarki opartej na wiedzy i osiągania przewagi konkurencyjnej na tym polu.

Zaprezentowane analizy przynoszą między innymi odpowiedzi na pytania o stopień innowacyjności i internacjonalizacji firm-lokatorów parków technologicznych oraz kondycję parków technologicznych w Polsce, a także wpływ pomocy publicznej na rozwój sektora innowacyjnych przedsiębiorstw. Przeprowadzone studia empiryczne pozwalają też na zaprezentowanie pożądanego modelu funkcjonowania parków technologicznych, a w szerszej perspektywie zasad skutecznej polityki regionalnej wpisującej się we współczesne teorie handlu i rozwoju endogennego.

Książka kierowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zagadnieniami internacjonalizacji, innowacyjności i polityki publicznej. Przedstawione w niej ustalenia mogą być - zdaniem autorów - ciekawe zarówno dla czytelników zajmujących się tymi problemami od strony naukowej i poznawczej, jak też praktyków: menadżerów, decydentów oraz ekspertów związanych z polityką proinnowacyjną i rozwojową.

Książka „Parki technologiczne jako element regionalnej polityki wsparcia internacjonalizacji innowacyjnych firm sektora MŚP” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu.

Książka posiada 228 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Parki technologiczne jako element regionalnej polityki wsparcia internacjonalizacji..."
Mateusz Błaszczyk, Leszek Kwieciński, Magalena Stawicka, Marek Wróblewski - autor m.in.:
Globalne dobra publiczne a organizacje - okładka książki
Globalne dobra publiczne a organizacje międzynarodowe.... Dominik Kopiński, Marek Wróblewski;
Uczestnicy. Konsumenci. Mieszkańcy. - okładka książki
Uczestnicy. Konsumenci. Mieszkańcy. Wrocławianie... Mateusz Błaszczyk, Jacek Pluta (red.);
Regionalizacja w stosunkach międzynarodowych. - okładka książki
Regionalizacja w stosunkach międzynarodowych.... Katarzyna Jędrzejczyk-Kuliniak, Leszek Kwieciński, Bartosz Michalski, Elżbieta Stadtmuller (red.);
Innowacyjność i internacjonalizacja - okładka książki
Innowacyjność i internacjonalizacja dolnośląskich... Leszek Kwieciński, Krystyna Moszkowicz, Jacek Sroka;