pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Papierowa dziewczyna
Tytuł książki:

Papierowa dziewczyna

Autor książki:

Guillaume Musso

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381259378
ISBN: 978-83-8125-937-8
Data: 2020-03-25
30.34  38.99  8.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Po burzliwym zakończeniu romansu z wybitną pianistką pisarz Tom Boyd pogrąża się w depresji, nadużywa narkotyków i alkoholu.

Przechodzi również kryzys twórczy. Nie jest w stanie napisać ani słowa z trzeciego tomu sagi, której dwa pierwsze przyniosły mu sławę i fortunę. Wydawnictwo niecierpliwie czeka na trzeci tom.

Tom nie może się z tym wszystkim uporać. Zamyka się w swojej luksusowej willi w Malibu, nie odpowiada na telefony przyjaciół, zaczyna myśleć o samobójstwie.

Jego przyjaciele, Milo i Carole, starają się mu pomóc. Milowi, jako agentowi literackiemu Toma, szczególnie zależy aby Tom dokończył swoją książkę, zwłaszcza że zaliczki od wydawców już zostały wydane, a saga właśnie jest ekranizowana. Któregoś dnia, kiedy o trzeciej nad ranem szaleje nad oceanem burza, gaśnie światło, wiatr otwiera drzwi balkonowe i deszcz zaczyna zalewać salon, przed półprzytomnym Tomem pojawia się przemoknięta dziewczyna i przedstawia się jako Billy Donelly, bohaterka jego powieści, i utrzymuje, że "wypadła" z niedokończonego zdania z 266 strony pierwszej części sagi...

Faktycznie, w trakcie druku luksusowej edycji powieści popełniono błąd produkując 100 tysięcy wadliwych egzemplarzy, które urywają się na 266 stronie...

Nakład ma zostać zniszczony, zaś Billy, bohaterka kolejnych części sagi utrzymuje, że jej losy są teraz w rękach pisarza. Musi dokończyć sagę, aby Billy mogła przeżyć. Zaczyna ingerować w życie osobiste Toma i z pomocą Mila i Carole powoli wyciąga go z załamania i wyprowadza na prostą.

Książka "Papierowa dziewczyna" - Guillaume Musso - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.34 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Papierowa dziewczyna"
Guillaume Musso - autor m.in.:
Produkty podobne:
Bieg do gwiazd - okładka książki
Bieg do gwiazd Dominika Smoleń
Bądź moim światłem - okładka książki
Bądź moim światłem Agata Przybyłek