pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pamięć dla Heleny

Autor książki:

Ewa Formella

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788367639361
ISBN: 978-83-6763-936-1
Data: 2023-04-24
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W tej historii sporo jest fikcji stworzonej na potrzeby powieści, ale ona wydarzyła się naprawdę. Gdzieś, komuś i dawno temu.

Jest rok 1941. Niespełna szesnastoletnia Helena wraz z dwójką przyrodniego rodzeństwa zostaje zabrana z domu rodzinnego, rzekomo na badania. Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej brutalna, ponieważ cała trójka trafia do ośrodka Lebensborn mieszczącego się na terenie zachodniej Polski.

W ośrodku Helena zostaje pomocą kucharki, a jej młodsze rodzeństwo trafia do niemieckich rodzin. Młoda dziewczyna szybko wpada w oko pewnemu wysokiemu rangą oficerowi, którego żona nie może mieć dzieci. Mężczyzna postanawia, że właśnie piękna blondwłosa Helena będzie matką jego dzieci.

W ośrodku jest więcej kobiet zapłodnionych przez niemieckich oficerów, które rodzą dla dobra Rzeszy. Helena jednak odbiera to zupełnie inaczej, zwłaszcza gdy zakochuje się w młodym niemieckim kierowcy jej oficera.

W obliczu klęski Niemiec i w obawie przed śmiercią grożącą ukochanej Viktor pomaga Helenie uciec z ośrodka. Niestety, pomimo wielu starań, po wojnie nie potrafi jej odnaleźć.

Co się stało z Heleną Czy potrafiła ułożyć sobie życie w nowej rzeczywistości A może demony przeszłości nigdy jej nie opuściły
Patroni:
Burza przemyśleń, uczuć i emocji w mistrzowski sposób przelanych na papier. Rewelacyjna powieść! Porywa, wzrusza i zmusza do refleksji. Polecam ją z całego serca.

Jolanta Kosowska - pisarka

Książka "Pamięć dla Heleny" - Ewa Formella - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2023 r.