pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Palestyna. Polityka-społeczeństwo-państwo

Autor książki:

Izabela Kończak, Marta Woźniak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Ibidem
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788388679858
ISBN: 978-83-8867-985-8
Data: 2009-08-27
32.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Palestyna, Ziemia Święta, od wieków wstrząsana konfliktami i wojnami, kolebka trzech religii monoteistycznych, wyrosłych wokół najbardziej wpływowej księgi w historii świata - Biblii. Fascynująca badaczy, inspirująca pisarzy i artystów. Jest jak soczewka, w której nieprzerwanie ogniskują się namiętności i pragnienia ludzi. Ziemia obiecana jednym, raj utracony drugich. Trudno obok niej przejść obojętnie. Dla wszystkich wyrosłych w tradycji judeochrześcijańskiej to tam wszystko się zaczęło. Tam też ma się skończyć.
W XXI w. Palestyna ciągle spływa krwią. Jest bezustannie obecna na ekranach telewizorów, w doniesieniach prasowych. Niełatwo wobec takiego natłoku informacji zachować obiektywizm i bezstronność. Być może w neutralnej Polsce jest to bardziej możliwe niż w innych, bardziej zaangażowanych państwach.
Celem niniejszej publikacji jest zapoznanie szerszego grona odbiorców z szeroko rozumianą problematyką palestyńską. Tym samym oddajemy w ręce Państwa tom będący zbiorem artykułów napisanych przez naukowców z niemal wszystkich ośrodków akademickich w Polsce. Międzynarodowego charakteru nadaje mu tekst dr. Attili Kovacsa z Uniwersytetu Comeniusa w Bratysławie poświęcony wizualnym reprezentacjom palestyńskich męczenników.
fragment Wstępu

Książka "Palestyna. Polityka-społeczeństwo-państwo" - Izabela Kończak, Marta Woźniak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Ibidem. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2009 r. Cena 32.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]