pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Saga rodu Niemojskich. Drugi brzeg / Smak wolności / Bliski koniec. PAKIET

Autor książki:

Joanna Jax

Dane szczegółowe:
Wydawca: Skarpa Warszawska
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 1248 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366939936
ISBN: 978-83-66939-93-6
Data: 2022-03-28
55.77  89.90  34.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:


Poruszająca historia rodziny Niemojskich w czasach, gdy każdy dzień był niewiadomą!
Drugi brzeg
Rodzina Niemojskich próbuje odnaleźć się w trudnej rzeczywistości 1919 roku.

Osiemnastoletnia Wiktoria po ciężkiej chorobie wkrótce opuści swoją ukochaną Warszawę i wyjedzie na wieś. Starszy z braci – Fryderyk – po wojnie pozostaje żołnierzem i wiąże swoją przyszłość ze służbą. Młodszy – Gustaw – myśli tylko o dobrej zabawie i hulaszczym życiu. Ksawery, głowa rodu, wraca do zdrowia po walce podczas wojny. Natomiast matka – Hortensja – udziela się charytatywnie i dba o domowe ciepło.

Jak potoczy się rodzinna historia Z jakimi wydarzeniami będą zmuszeni zmierzyć się bohaterowie Jak losy Polski wpłyną na życie rodu Niemojskich
W trudnych czasach… rodzina jest siłą!
Smak wolności
Po zakończonej wojnie polsko-bolszewickiej rodzeństwo Niemojskich oraz Piotr Kondratowicz powracają do Warszawy. Gustaw kontynuuje studia medyczne, Fryderyk czeka z niecierpliwością na unieważnienie ślubu Izabeli, a Wiktoria przygotowuje się do ślubu z Piotrem.

Tymczasem nad prawie całą rodziną zbierają się czarne chmury. Jakie zawiłości losu czekają na rodzinę Niemojskich w zmieniającej się Polsce i Europie Z jakimi wyzwaniami przyjdzie im się zmierzyć Czy miłość i siła rodzinnych więzów zwyciężą
Bliski koniec
Losy Wiktorii, Gustawa oraz Fryderyka nie należą do najłatwiejszych. Gustaw musi zmierzyć się ze śmiertelną chorobą żony i szuka dla niej ratunku w Stanach Zjednoczonych, Wiktoria zaś wraz z mężem musi opuścić ukochaną Gdynię i uciekać do Związku Radzieckiego, gdzie wkrótce rozpocznie akcja wymierzona przeciwko mieszkającym tam Polakom. Fryderyk zaś zostaje aresztowany w Berlinie przez gestapo i otrzymuje surowy wyrok za działalność szpiegowską. Jednak te wszystkie tragedie, które spotykają rodzeństwo, jeszcze bardziej ich do siebie zbliżają. Są gotowi poświęcić własne szczęście i wartości, by ratować swoich bliskich. To właśnie ich wzajemna miłość pozwala mieć nadzieję na szczęśliwe zakończenie kłopotów rodzeństwa Niemojskich.

Książka "Saga rodu Niemojskich. Drugi brzeg / Smak wolności / Bliski koniec. PAKIET" - Joanna Jax - oprawa Miękka - Wydawnictwo Skarpa Warszawska. Książka posiada 1248 stron i została wydana w 2021 r. Cena 55.77 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]