pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Debit
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 178x241 mm
EAN: 9788380572010
ISBN: 978-83-8057-201-0
Data: 2017-10-13
38.41  59.90  21.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

"Lektura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki albo młodej kobiety". - Geri Stengel, "Forbes"
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu. Wsparli ją czytelnicy z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata. Prawa do tytułu sprzedano do dwudziestu ośmiu krajów i liczba ta stale rośnie!
Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. "Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat" - czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

Elena Favilli to nagradzana dziennikarka i właścicielka firmy medialnej. Współpracowała z magazynem "Colors", wydawnictwem Mc Sweeney s, stacją RAI, serwisem "Il Post" i dziennikiem "La Repubblica" oraz koordynowała pracę internetowych serwisów informacyjnych po obu stronach Atlantyku. Ukończyła semiotykę na Uniwersytecie Bolońskim i studiowała dziennikarstwo internetowe na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Francesca Cavallo jest pisarką i reżyserką teatralną. Jej wielokrotnie nagradzane przedstawienia można oglądać na licznych europejskich scenach. Jest również założycielką SFERRACAVALLI - Międzynarodowego Festiwalu Wyobraźni Odnawialnej. Good Night Stories for Rebel Girls jest jej siódmą książką dla dzieci.

"Właśnie takie opowiadania powinnyśmy czytać do poduszki naszym córkom". - Hollee Actman Becker, "Parents"
"Autorki tych bajek zastępują księżniczki kobietami, które zmieniły świat". - Taylor Pittman, "The Huffington Post"

Książka "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" - Elena Favilli, Francesca Cavallo - oprawa twarda - Wydawnictwo Debit. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2017 r. Cena 38.41 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]