pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Odpływ

Autor książki:

Lars Saabye Christensen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788308053959
ISBN: 978-83-0805-395-9
Data: 2015-01-15
32.33  44.90  12.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

I. Funder zwany Chaplinem ma 15 lat, właśnie wyjechał z matką na wakacje. Jest lipiec 1969 roku, za kilkanaście dni Neil Armstrong stanie na powierzchni Księżyca. Funder chce napisać o tym wiersz, ale nie uda mu się stworzyć niczego poza tytułem.

II. Kiedy w amerykańskim miasteczku Karmack liczba nieszczęśliwych wypadków wzrosła o 18 procent, szeryf postanawia zatrudnić pośrednika, który będzie przekazywał tragiczne wieści rodzinom poszkodowanych. Posadę otrzymuje Frank Farelli. Niektórzy twierdzą, że Farelli przynosi nie tylko wiadomości o nieszczęściach, ale również same nieszczęścia.

III. Funder jest już po pięćdziesiątce, właśnie opuścił ośrodek terapeutyczny w stanie Maryland. Jest cenionym pisarzem, ale po śmierci ojca przeżył załamanie nerwowe. "Najpierw straciłem ojca, potem straciłem powieść, a na koniec straciłem rozum" - mówi.

Te trzy historie, misternie połączone na bardzo wielu poziomach, składają się na Odpływ, nową powieść Larsa Saabye Christensena, autora niezapomnianego Półbrata i głównego norweskiego pretendenta do Literackiej Nagrody Nobla. W najnowszej książce norweski pisarz powraca do swoich ulubionych wątków i tematów: relacji dziecko-rodzice, dojrzewania i drobnych niedoskonałości fizycznych, które definiują osobowość. Znakiem rozpoznawczym Saabye Christensena są też postaci kobiet świetliste, tajemnicze i emanujące swoistą melancholią.

Książka została uznana przez prasę za arcydzieło i jest uważana za najlepszą powieść autora.

Ostry, zabawny i wstrząsający Odpływ to propozycja dla wszystkich, którzy kochają filmy braci Coen i nie mogą się uwolnić od chłodnego czaru prozy Karla Ove Knausgarda. Saabye Christensen hipnotyzuje tak samo, ale czułość, z jaką opisuje swoich niedoskonałych bohaterów, sprawia, że Odpływ emanuje niezwykłym ciepłem..

Książka "Odpływ" - Lars Saabye Christensen - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2014 r. Cena 32.33 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Lars Saabye Christensen - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Moja walka. Księga 5 - okładka książki
Moja walka. Księga 5 Karl Ove Knausgard
Przyjdzie Mordor i nas zje - okładka książki
Przyjdzie Mordor i nas zje Ziemowit Szczerek
I była miłość w getcie - okładka książki
I była miłość w getcie Marek Edelman, Paula Sawicka
Beatles. Powieść - okładka książki
Beatles. Powieść Lars Saabye Christensen
Moja walka. Księga 4 - okładka książki
Moja walka. Księga 4 Karl Ove Knausgard
Produkty podobne:
Dama Paxtona - okładka książki
Dama Paxtona Agnieszka Siepielska
Panny młode. Jesień - okładka książki
Panny młode. Jesień Kathryn Springer, Katie Ganshert, Beth K. Vogt
Lekki bagaż - okładka książki
Lekki bagaż Anna Cieplak