pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa

Autor książki:

George Augustin, Walter Kasper

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788327718341
ISBN: 978-83-2771-834-1
Data: 2020-10-03
24.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Doświadczenie, które nas połączyło Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: Nie bójcie się! Jam zwyciężył śmierć (por. J 16,33).

Papież Franciszek
Rok 2020 zapisze się w historii jako szczególny i będzie się kojarzył przede wszystkim z jednym wydarzeniem - wybuchem pandemii. Koronawirus zamknął nas w domach, przyczynił się do śmierci setek tysięcy ludzi, spowodował milionowe straty w wielu przedsiębiorstwach i zdezorganizował życie codzienne. Ale to tylko jedna strona medalu.

Autorzy artykułów umieszczonych w tej książce -. kard. Walter Kasper, George Augustin SAC oraz ks. Tomáš Halík - pokazują bardziej optymistyczną perspektywę. Według niej pandemia nie tylko spowodowała różnorakie ograniczenia, ale też dała nam nowe możliwości. Staliśmy się bardziej empatyczni, odpowiedzialni i solidarni. Zaczęliśmy dbać o relacje i lepiej rozumieć potrzeby swoje oraz innych. Po okresie zamknięcia kościołów odkryliśmy też na nowo wartość Eucharystii.

Jestem przekonany, że post od sakramentów był wezwaniem do tego, byśmy powstrzymanie się od stołu Chrystusowego połączyli z żarliwą tęsknotą za sakramentalną wspólnotą z innymi chrześcijanami.

ks. Tomáš Halík

Książka "Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa" - George Augustin, Walter Kasper - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2020 r. Cena 24.10 zł. Zapraszamy na zakupy!