pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Oddziały Wielkopolskie w walkach o wschodnią granicę Rzeczypospolitej.
książka:

Oddziały Wielkopolskie w walkach o wschodnią granicę Rzeczypospolitej.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 220 s.
EAN: 9788380982116
ISBN: 978-83-8098-211-6
Data:2020-10-03
Cena wydawcy: 39.00 zł zapowiedź

Oddziały Wielkopolskie w walkach o wschodnią granicę Rzeczypospolitej. - Adam Pleskaczyński, Michał Krzyżaniak - opis książki:

Książka składa się ze wstępu i czterech rozdziałów. Każdy z rozdziałów poprzedzony jest syntetycznym tekstem poprzedzającym część ilustracyjną, w której zamieszczonych zostało po kilkadziesiąt fotografii. Autorem trzech pierwszych rozdziałów jest Adam Pleskaczyński. W pierwszym zaprezentowano dzieje formowania Armii Wielkopolskiej w okresie od Powstania Wielkopolskiego do momentu zjednoczenia tej formacji z Wojskiem Polskim. Rozdział drugi opowiada o udziale oddziałów wielkopolskich w wojnie z bolszewikami, natomiast trzeci poświęcono kwestii pamięci wojny polsko-bolszewickiej w międzywojennej Wielkopolsce. Rozdział czwarty napisany przez Michała Krzyżaniaka ma nieco inną formułę. Przytoczono w nim garść opinii o żołnierzach wielkopolskich oraz cytatów ze wspomnień, które zilustrowane zostały współczesnymi zdjęciami z udziałem grupy rekonstrukcyjnej Armii Wielkopolskiej.

Książka „Oddziały Wielkopolskie w walkach o wschodnią granicę Rzeczypospolitej.” - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 220 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Oddziały Wielkopolskie w walkach o wschodnią granicę Rzeczypospolitej."
Adam Pleskaczyński, Michał Krzyżaniak - autor m.in.:
Produkty podobne: