pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Od starej do nowej Europy? Kierunki integracji europejskiej
Książki »
Tytuł książki:

Od starej do nowej Europy? Kierunki integracji europejskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: MADO
Oprawa: miękka
Ilość stron: 201 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788389886040
ISBN: 83-89886-04-9
Data: 2005-03-25
26.12  28.90  2.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Publikacja, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest już trzecią z kolei z serii Problemy współczesnego świata. Dwie pierwsze: Zrozumieć politykę oraz Globalizacja-Integracja-Transformacja spotkały się z dużym zainteresowaniem czytelników. Niniejsza książka jest poświecona przemianom zachodzącym w Unii Europejskiej, a w mniejszym stopniu jej relacjom z otoczeniem zewnętrznym.
Artykuły łącznie aż 15 autorów dotyczą przede wszystkim problemów i wyzwań, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska. Przystąpienie 10 nowych państw - w większości z Europy Środkowej i Wschodniej - wywołało nowe napięcia i nowe wyzwania. Autorzy zajęli się przedstawieniem najważniejszych z nich. Poznański uczony Marek Żyromski przedstawił najważniejsze szanse i zagrożenia wynikające dla procesu kształtowania się politycznej tożsamości Europy. Kilku autorów zajęło się nowymi zadaniami UE w ramach Europejskiej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony. Innymi zagadnieniami były kwestie miejsca referendum w systemie podejmowania decyzji, regulacje wyborcze dotyczące procesów kreacji Parlamentu Europejskiego oraz rozumienia kategorii obywatelstwa UE.

Książka "Od starej do nowej Europy? Kierunki integracji europejskiej" - Roman Backer, Joanna Marszałek-Kawa, Joanna Modrzyńska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo MADO. Cena 26.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Roman Backer, Joanna Marszałek-Kawa, Joanna Modrzyńska (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Irak na początku XXI wieku - okładka książki

Irak na początku XXI wieku

Arkadiusz Płaczek, Katarzyna Stefanek
Produkty podobne:
Kryzys tożsamości politycznej a - okładka książki

Kryzys tożsamości politycznej a proces integracji...

Barbara Markiewicz, Rafał Wonicki (red.)