pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Demografia
Demografia 43.43 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Podstawy demometrii
Podstawy demometrii 32.51 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Od społeczeństwa tradycyjnego do nowoczesnego. Demografia i zdrowotność...
książka:

Od społeczeństwa tradycyjnego do nowoczesnego. Demografia i zdrowotność głównych ośrodków miejskich Pomorza Zachodniego w dobie przyśpieszonej industrializacji i urbanizacji w Niemczech (1871-1913)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 215x305 mm
EAN: 9788372419545
ISBN: 978-83-7241-954-5
Data: 2015-02-05
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Od społeczeństwa tradycyjnego do nowoczesnego. Demografia i zdrowotność głównych ośrodków miejskich Pomorza Zachodniego w dobie przyśpieszonej industrializacji i urbanizacji w Niemczech (1871-1913) - Dariusz K. Chojecki - opis książki:

Od społeczeństwa tradycyjnego do nowoczesnego. Demografia i zdrowotność głównych ośrodków miejskich Pomorza Zachodniego w dobie przyśpieszonej industrializacji i urbanizacji w Niemczech (1871-1913)
Większe miasta Pomorza Zachodniego znacznie różniły się między sobą, zwłaszcza zaludnieniem i cechami funkcjonalnymi, odmiennie przebiegał ich rozwój na przełomie XIX i XX wieku. W postępowaniu badawczym Autor nie ograniczył się do zjawisk ludnościowych, lecz szukał wyjaśnień we wszystkich dziedzinach życia prowincji, które współtworzyły warunki funkcjonowania miast: życiu gospodarczym i specyfice regionów, zmianach administracyjnych i prawnych, polityce państwa, przemianach mentalności i obyczajów. Swoje wnioski stara się uzasadniać wszechstronnie, ale formułuje je ostrożnie, z różnym stopniem pewności, zależnie od wagi i spójności argumentów - to walor tego opracowania świadczący o krytycznym, wnikliwym podejściu do źródeł, umiejętnym wykorzystaniu literatury przedmiotu, dyscyplinie intelektualnej [...].

dr hab. Maria Nietyksza
prof. Uniwersytetu Warszawskiego

Książka „Od społeczeństwa tradycyjnego do nowoczesnego. Demografia i zdrowotność głównych ośrodków miejskich Pomorza Zachodniego w dobie przyśpieszonej industrializacji i urbanizacji w Niemczech (1871-1913)” - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego.

Książka posiada 352 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Od społeczeństwa tradycyjnego do nowoczesnego. Demografia i zdrowotność..."
Dariusz K. Chojecki - autor m.in.:
Atlas gmin Pomorza Zachodniego - okładka książki
Atlas gmin Pomorza Zachodniego w 1939 r. Tom II.... Dariusz K. Chojecki, Andrzej Giza, Edward Włodarczyk;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Immigration to Poland. Policy, - okładka książki
Immigration to Poland. Policy, employment, integration Agata Górny, Izabela Grabowska-Lusińska, Magdalena Lesińska, Marek Okólski