pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Od matematyki do programowania

Autor książki:

Wiesław Rychlicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 168x237 mm
EAN: 9788324632107
ISBN: 978-83-2463-210-7
Data: 2012-05-04
57.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Wędrówka do źródła kodu" Popularna definicja programowania określa je jakoproces projektowania, tworzenia, testowania i utrzymywania kodu źródłowego programów komputerowych lub urządzeń mikroprocesorowych".

Wspomniany kod źródłowy może być napisany w różnych językach programowania, z użyciem określonych reguł. Każdy z języków pozwala na wykorzystanie odpowiednich stylów programowania, a wybór konkretnego języka może zależeć od indywidualnych upodobań, polityki firmy lub funkcji, jakie końcowa aplikacja ma realizować. W zasadzie nie istnieje odpowiedź na pytanie, który z języków jest najlepszy.

Dlatego w tej książce nie znajdziesz typowego abecadła. Zapoznasz się za to z danym problemem, a następnie programem komputerowym służącym do jego rozwiązania. Jeśli chcesz wreszcie rozpocząć przygodę z programowaniem i nawiązać dialog ze swoim komputerem, ta publikacja jest właśnie dla Ciebie! Różnorodne obliczenia, mniej lub bardziej skomplikowane, znane Ci z lekcji matematyki lub nieznacznie wykraczające poza program nauczania, stanowią tutaj podstawę do zdobywania informacji na temat programowania w wybranych językach.

Wybrane zadania zaprezentowane są w popularnych językach programowania: Pascal, C i C++. Stosowane algorytmy wymagają także sięgnięcia po różne funkcje matematyczne, dostępne standardowo w bibliotekach języków programowania oraz konstruowane na podstawie wzorów.

Zostań informatycznym poliglotą. Programuj każdego dnia!

Książka "Od matematyki do programowania" - Wiesław Rychlicki - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2011 r. Cena 57.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.