pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ochrona danych osobowych w jednostkach oświaty

Autor książki:

Adam Balicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788325556686
ISBN: 978-83-2555-668-6
Data: 2013-10-04
pozycja niedostępna

Opis książki:

Ochrona danych osobowych w szkołach stanowi bardzo ważną i trudną problematykę. Jak wykazały kontrole GIODO w szkołach i placówkach oświatowych w wielu przypadkach dochodziło do łamania przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Z tego powodu ich znajomość jest niezbędna dla prawidłowej pracy szkoły. Znajomością taką powinni wykazywać się nie tylko dyrektorzy, pełniący funkcje administratorów danych osobowych w swoich placówkach, ale również wszyscy nauczyciele, którzy w codziennej pracy mają do czynienia z takimi danymi oraz pracownicy organów prowadzących szkoły. Ponadto przepisy prawa nakładają na każdego dyrektora szkoły i placówki opracowanie i wdrożenie odpowiedniej dokumentacji dotyczącej ochrony danych osobowych.

Publikacja przedstawia takie zagadnienia jak: regulacje prawne dotyczące ochrony danych osobowych, rodzaje danych osobowych przetwarzanych przez szkołę, dokumentacja szkolna związana z ochroną danych osobowych, rodzaje zbiorów danych osobowych w szkołach, zasady dopuszczalności przetwarzania danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych, obowiązki dyrektora szkoły jako administratora danych osobowych, przetwarzanie danych osobowych w systemach IT, kontrole GIODO w szkołach, ochrona danych osobowych a system informacji oświatowej.

W publikacji wskazane zostały przesłanki dopuszczalności przetwarzania danych osobowych w szkołach, rodzaje tych danych, wraz ze wskazaniem w jaki sposób należy z nimi postępować. Omówiona została również problematyka rejestracji baz danych osobowych w GIODO.

Książka "Ochrona danych osobowych w jednostkach oświaty" - Adam Balicki - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]