pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Obrót instrumentami finansowymi. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1536 s.
EAN: 9788382863673
ISBN: 978-83-8286-367-3
Data: 2022-10-03
260.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi to jedna z najważniejszych regulacji rynku kapitałowego. Celem jej wprowadzenia było wdrożenie rozwiązań służących zwiększeniu konkurencyjności tego rynku i poprawieniu sprawności jego działania.

W książce omówiono m.in.:
- zasady, tryb oraz warunki podejmowania i prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi,
- prawa i obowiązki podmiotów uczestniczących w tym obrocie,
- wykonywanie nadzoru w obszarze obrotu instrumentami finansowymi.

Autorzy komentują poszczególne przepisy ustawy z uwzględnieniem najnowszych nowelizacji, które weszły w życie w 2021 i 2022 r., obejmujących m.in.:
- wymogi kapitałowe dla domów maklerskich, dotyczące tzw. pakietu IFD/IFR, którego celem jest ustanowienie nowego systemu ostrożnościowego;
- udostępnianie przez dostawców usług płatniczych broszury sporządzonej przez Komisję Europejską, zawierającej informacje dla konsumentów o przysługujących im prawach;
- nową regulowaną platformę obrotu instrumentami finansowymi (tzw. zorganizowana platforma obrotu - OTF);
- powszechną dematerializację akcji - całkowitą rezygnację z postaci papierowej dokumentu akcji, które obecnie funkcjonują wyłącznie w formie zapisu na rachunku papierów wartościowych lub w depozycie papierów wartościowych;
- obowiązkową dematerializację obligacji, listów zastawnych i certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez fundusze inwestycyjne zamknięte.

Publikacja jest przeznaczona dla prawników zajmujących się rynkiem kapitałowym oraz pracowników funduszy inwestycyjnych, domów maklerskich i banków. Będzie cennym źródłem wiedzy dla brokerów, emitentów papierów wartościowych, maklerów i pracowników spółek giełdowych.

Książka "Obrót instrumentami finansowymi. Komentarz" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1536 stron i została wydana w 2022 r. Cena 260.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.