pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Oblicza wiktymizacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ignatianum
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 214 s.
Wymiar: 232x156 mm
EAN: 9788376145372
ISBN: 978-83-7614-537-2
Data: 2022-12-23
36.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zawarte w monografii artykuły podejmują tematykę ofiar i wiktymizacji ze znacznie szerszej perspektywy niż powszechnie przyjęto, uwzględniając aspekt teoretyczny, empiryczny i praktyczny omawianego zagadnienia. Wybór tematów jest nieoczywisty, a przez to wzbudzający zainteresowanie. [] Doskonale wpisują się one w problematykę dotyczącą ofiar przestępstw, tych oczywistych, jak i mniej wyraźnych, jak np. osoby zaginione czy dzieci sprawców przestępstw lub skonfliktowanych rodziców. Podjęcie tematyki ofiar w kontekście zarówno teoretycznym, jak i praktycznym w tak szerokim interdyscyplinarnym podejściu jest ujęciem nowatorskim i zasługuje na uznanie. Rozważania podjęte w monografii są źródłem cennych analiz, ważnych zarówno z perspektywy prawnej, jak i psychologicznej. Monografia może być polecana zarówno w edukacji akademickiej studentów prawa, kryminologii, psychologii, pedagogiki, jak i szerszemu gronu odbiorców zainteresowanych tematyką wiktymizacji.

Dr hab. Iwona Grzegorzewska, prof. UZ

Zagadnienie wiktymizacji rozumianej wieloaspektowo jest obecnie przedmiotem badań teoretycznych, skupiających się nad analizą procesów psychicznych i fizycznych towarzyszących osobie pokrzywdzonej, ale również jako refleksja nad doświadczeniami ofiar nie tylko przestępstw, ale także rozmaitych innych sytuacji życiowych, których skutkiem staje się pokrzywdzenie człowieka. Szczególne znaczenie wiktymizacja odgrywa w nauce wyodrębnionej z kryminologii wiktymologii kryminalnej. Wiktymizacja kryminologiczna oraz inne oblicza wiktymizacji zostały przedstawione w recenzowanej publikacji. Słusznie zauważono w przedmowie, że tematyka wiktymizacji ma znaczenie utylitarne, gdyż zaznajomienie z jej mechanizmami daje szansę na zmniejszenie zagrożenia wiktymizacyjnego, uchronienie wielu potencjalnych ofiar.

Dr hab. Izabela Lewandowska-Malec, prof. UJ

Książka "Oblicza wiktymizacji" - Krzysztof Nowakowski, Kaja Szarras-Kudzia, Sylwia - oprawa miękka - Wydawnictwo Ignatianum. Książka posiada 214 stron i została wydana w 2022 r. Cena 36.45 zł. Zapraszamy na zakupy!