pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Obłęd 44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie

Autor książki:

Piotr Zychowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 558 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788378184829
ISBN: 978-83-7818-482-9
Data: 2014-07-03
Cena wydawcy: 54.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nowa książka Piotra Zychowicza, autora bestsellera Pakt Ribbentrop-Beck" Polskie Państwo Podziemne nie zdało egzaminu, twierdzi autor Paktu Ribbentrop-Beck", książki, która zachwiała świadomością historyczną Polaków. Swoje koncepcje, zamiast na realiach, kierownictwo naszego podziemia oparło na złudzeniach i pobożnych życzeniach. Nakazując wspierać oddziałom AK wkraczającą do Polski Armię Czerwoną, dopuściło się kolaboracji z wrogiem. Był to obłęd. Komenda Główna AK wydała bowiem w ten sposób swoich żołnierzy w ręce sowieckiej bezpieki. Tysiące z nich zapłaciły za to najwyższą cenę.

Apogeum tego obłędu była decyzja o wszczęciu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy - wraz z bezcennymi skarbami kultury - i zniszczenie AK. Jedynej poważnej siły, która mogła się przeciwstawić sowietyzacji Polski. Było to spektakularne, ale bezsensowne samobójstwo. Powstanie Warszawskie okazało się najlepszym prezentem, jaki mógł sobie wymarzyć Stalin.

Książka "Obłęd 44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie" - Piotr Zychowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 558 stron i została wydana w 2014 r.