pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O społeczeństwie, moralności i nauce. Miscellanea

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 398 s.
Wymiar: 135x165 mm
EAN: 9788361493006
ISBN: 978-83-6149-300-6
Data: 2008-12-17
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Fragmenty recenzji:
Mimo że większość autorów książki dedykowanej Krzysztofowi Kicińskiemu znam na co dzień, treść tej świetnej książki zaskoczyła mnie, i to zaskoczyła na kilka sposobów.
Po pierwsze, Czytelnikowi wielką satysfakcję sprawia lektura tekstów socjologicznych, które opisują rzeczywistość, a nie pozostają w sferze samej tylko teorii lub metodologii (niewątpliwie potrzebnych, ale nieuchronnie nużących). Socjologia, jaka uprawiana jest przez autorów, przede wszystkim z kręgu Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, dotyczy spraw konkretnych i dlatego teksty są pasjonujące.
Po drugie, socjologowie - także wbrew raczej powszechnemu mniemaniu - potrafią pisać tak, że chce się czytać. W opisywanej książce mamy do czynienia z tekstami jasnymi, wolnymi od socjologicznego, tradycyjnego i niby-naukowego języka, dostępnymi dla szerokiej publiczności, chociaż w najmniejszym stopniu nie mamy do czynienia z rezygnacją z naukowego podejścia.
Po trzecie, okazuje się, że takie dziedziny jak socjologia prawa, socjologia moralności czy socjologia wyobraźni stanowią naprawdę stosowane nauki społeczne w najlepszym rozumieniu tej dyscypliny, i że dyscyplina ta nie tylko zasługuje na wyodrębnienie, ale sama dokonuje wyłomu w tradycyjnym pojmowaniu socjologii, które wydaje się nieco anachroniczne.
prof. dr hab. Marcin Król

Proszono mnie o recenzję książki zbiorowej, która ma być złożona na ręce Profesora Krzysztofa Kicińskiego jako jubileuszowy dar od uczniów, współpracowników, przyjaciół.
Lektura dwudziestu kilku rozdziałów pracy całkiem mnie pochłonęła. I miast przebiec rzecz szybciutko, zapadłam się w mądre i piękną polszczyzna pisane teksty.
Wszystkich teraz nie przywołam, ale nad wszystkimi krążą cyborgi i pegazy z antropologicznej opowieści Aldony Jawłowskiej, a rzecz spajają uczucia - te tytułowe i te, których w tytułach nie widać: zaufanie, troska o drugiego i wiara, że zmiana wprawdzie niepokoi, ale nie niszczy.
Panie Profesorze! Ogromnie gratuluję uczniów, współpracowników, przyjaciół.
doc. dr hab. Hanna Polska

Książka "O społeczeństwie, moralności i nauce. Miscellanea" - Elżbieta Zakrzewska-Manterys, Wojciech Pawlik (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 398 stron i została wydana w 2008 r.