pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

O poronieniu żałobie i ukojeniu

Autor książki:

Julia Bueno

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788323352006
ISBN: 978-83-2335-200-6
Data: 2022-11-25
47.04  54.00  6.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Na krawędzi istnienia Chociaż niemal jedna na cztery ciąże kończy się niepowodzeniem, poronienie pozostaje rzadko omawianym, niedostatecznie zbadanym i w dużej mierze niezrozumianym obszarem zdrowia kobiet. Ta książka - pierwszy wyczerpujący portret psychologicznych, emocjonalnych, zdrowotnych i kulturowych aspektów poronienia - ma na celu przełamanie ciszy. Ze szczerością, ciepłem i empatią psychoterapeutka Julia Bueno opisuje własne bolesne przeżycia, łącząc je z historiami innych kobiet i badaniami naukowymi. Przygląda się wpływowi poronienia na stan psychiczny kobiety i jej otoczenia. Radzi, jak możemy lepiej reagować na wiadomość o utracie ciąży, która dotknęła naszych bliskich. Rezultatem jest emocjonujący, aktualny i poruszający obraz zbyt często skrywanego ludzkiego doświadczenia oraz cenne źródło wiedzy dla każdego, kto zmaga się z poronieniem lub stara się je lepiej zrozumieć.

W 2021 roku książka O poronieniu, żałobie i ukojeniu otrzymała prestiżową nagrodę British Medical Association Popular Medicine Book Award i była nominowana do British Psychological Society Book Award.

To opowieść o stracie ciąży, stracie dziecka, stracie siebie jako rodzica. Czytelnika prowadzą osobiste, szczere historie, dzięki którym przekonujemy się jak wiele łączy kobiety i mężczyzn, którzy straty doświadczyli oraz jak różnie można ją przeżywać. Z obszernego profesjonalnego komentarza autorki skorzystają zarówno rodziny jak i wszyscy ci, którzy szukają mądrej, czułej drogi towarzyszenia w sytuacji, kiedy ciąża kończy się za wcześnie".

dr n. med. Anna Stolaś psycholożka, położna
O poronieniu, żałobie i ukojeniu to pozycja godna polecenia, wielowarstwowa, wspierająca i cenna zarówno dla rodziców po utracie, jak i dla specjalistów
Fundacja Rodzić po Ludzku
Mądra i współczująca Książka, która zmienia reguły gry .

Caroline Leavitt, autorka książki Pictures of You
Bueno w sposób taktowny i przemyślany rozbraja trudne tematy, których tak często unika się z obawy przed urażeniem innej osoby. Pisze z wrażliwością i współczuciem, wypełniając lukę w dyskusji i otwierając drzwi do szczerych rozmów .

Observer
Bardzo potrzebna książka o trudnej i często niewypowiedzianej stracie. Julia Samuel, autorka książki Grief Works Inteligentna, wrażliwa i całkowicie szczera Książka, której kobiety szukały od dawna .

Meaghan OConnell, autorka książki And Now We Have Everything
Julia Bueno - psychoterapeutka specjalizująca się w pracy z kobietami, które doświadczyły poronienia lub miały trudności z zajściem w ciążę. Jej teksty były publikowane między innymi w The Times, Express, Therapy Today i welldoing.org. Mieszka w Londynie z mężem i dwoma synami.

Książka "O poronieniu żałobie i ukojeniu" - Julia Bueno - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2022 r. Cena 47.04 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]