pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
O co właściwie nam chodzi? Nie piszę, by się inni zgadzali
Tytuł książki:

O co właściwie nam chodzi? Nie piszę, by się inni zgadzali

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788366250246
ISBN: 978-83-6625-024-6
Data: 2019-03-22
Obniżka! 28.28  39.90  11.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ksiądz Wojciech Węgrzyniak to połączenie błyskotliwego umysłu i niebanalnej retoryki, ale zawsze podgrzanych tym samym zapałem i werwą. Nie oczekuje, żeby się z nim zgadzać, ale liczy na to, że zacznie się myśleć.

Stawianie pytań ceni na równi z udzielaniem wyjaśnień. Porywający mówca, charyzmatyczny kapłan. Jego blog śledzi tysiące internautów. Mówi językiem prostym, zrozumiałym i przede wszystkim trafiającym w sedno. Jego wypowiedzi stają się często bon motami, niemal ikonicznymi przysłowiami. Przełamuje bariery, wykracza poza skostniałe schematy uniwersyteckie, burzy spokój i pewność siebie agnostyków, ukazując świat Biblii w najbardziej fascynującej odsłonie. Równie ciekawe i wartościowe są jego komentarze dotyczące spraw bieżących, niejednoznacznych, trudnych, często niezrozumiałych dla współczesnego katolika.

Ta książka jest esencją najciekawszych myśli , spostrzeżeń i komentarzy autora. Po raz pierwszy zebrano eseje tłumaczące biblijne przekazy z obszernymi komentarzami na temat spraw trudnych, budzących kontrowersje, a przez to krzykliwych i bardzo medialnych. W ten sposób powstał przewodnik prezentujący kondycję i złożoność współczesnego Kościoła, często targanego sprzecznościami, obarczonego oczekiwaniami wiernych, nierzadko przygniecionego odpowiedzialnością. W dobie powszechnej wiedzy oraz chaosu informacji jasno i bezkompromisowo prowadzi on po sprzecznościach współczesnego świata, wskazując, o co każdemu z nas naprawdę chodzi w naszej relacji z Bogiem, bliźnimi i samym sobą.

 
Przeczytaj jeden z rodziałów:
 
 

Ksiądz Wojciech Węgrzyniak - pochodzi z Podhala, a dokładnie z Mizernej. Jest księdzem od 6 czerwca 1998 roku. Przez pierwsze trzy lata kapłaństwa był wikariuszem w Krakowie na os. Ruczaj. Pięć kolejnych lat spędził na studiach w Rzymie, trzy następne w Jerozolimie. Od października 2009 roku pracuje na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jego specjalność to nauki biblijne, a dokładniej Stary Testament.  

Książka "O co właściwie nam chodzi? Nie piszę, by się inni zgadzali" - ks. Wojciech Węgrzyniak, Małgorzata Pabis (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Wojciech Węgrzyniak, Małgorzata Pabis (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Szusta rano - okładka książki

Szusta rano

o. Adam Szustak OP
40 dni walki duchowej - okładka książki

40 dni walki duchowej

ks. Piotr Glas
Single w Kościele. Powołani w pojedynkę - okładka książki

Single w Kościele. Powołani w pojedynkę

Małgorzata Pabis, ks. Janusz Kościelniak
Produkty podobne:
Dekalog. Proste słowa o miłości - okładka książki

Dekalog. Proste słowa o miłości

ks. Michał Olszewski SCJ
Bloger dusz cz. 2 - okładka książki

Bloger dusz cz. 2

o. Leon Knabit OSB
Wartość człowieka - okładka książki

Wartość człowieka

ks. Krzysztof Grzywocz
Użyczam Ci, Jezu, mojego głosu, - okładka książki

Użyczam Ci, Jezu, mojego głosu, a Ty mów...

Małgorzata Pabis, Agnieszka Gracz