pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nóż. Requiem dla szpiega

Autor książki:

Henryk Piecuch

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cinderella
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373392380
ISBN: 978-83-7339-234-2
Data: 2019-10-15
27.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Powieść Nóż. Requiem dla szpiega jest osadzona w drugiej połowie lat 80. XX wieku w szczytowym okresie tzw. zimnej wojny. Ówczesna Polska i jej służby specjalne też były chcąc nie chcąc uczestnikiem tej wojny.

Tylko ludziom naiwnym wydaje się, że walka wywiadów ma ściśle określone reguły, a przeciwnicy mogą się łatwo rozpoznać. Nigdy tak nie było i nie będzie. Dobrze to rozumie Henryk Piecuch, który blisko 40 lat służył w Wojskach Ochrony Pogranicza i w Straży Granicznej, przeczytał tysiące poufnych dokumentów i rozmawiał z setkami oficerów, którzy działali na tajnym froncie.

Losy tej powieści są tak powikłane, jak afera, którą próbuje opisać autor. Dzieło pierwotnie zatytułowane Requiem dla szpiega miało ukazać się w 1990 roku. Podobno nawet wydawca odebrał z drukarni cały nakład, ale zaraz potem - dziwnym trafem - zakończył swoje istnienie. Autor na pocieszenie (...) dostał kilkanaście tzw. egzemplarzy autorskich powieści (i ani grosza honorarium...).

Mijały lata... Henryk Piecuch najpierw miał poważne kłopoty ze zdrowiem (istnieje podejrzenie, że ktoś, kto go nie lubił, miał w tym swój udział), a potem zajął się innymi projektami pisarskimi. Niedawno dał się namówić na wydanie niefartownej powieści z lekko zmienionym tytułem. Postawił jednak warunek, że po każdym rozdziale dopisze tzw. oniriady zawierające refleksje i skojarzenia, jakie nawiedzały go, gdy spał. Zainteresowani akcją powieści nie mają obowiązku ich czytać, ale czas poświęcony oniriadom będzie ciekawym ćwiczeniem wyobraźni.

Książka "Nóż. Requiem dla szpiega" - Henryk Piecuch - oprawa miękka - Wydawnictwo Cinderella. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.