pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Lot nad szpiegowskim gniazdem
Tytuł książki:

Lot nad szpiegowskim gniazdem

Autor książki:

Henryk Piecuch

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cinderella
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 356 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373391987
ISBN: 978-83-7339-198-7
Data: 2017-11-23
27.93  39.00  11.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ta książka ma historię równie tajemniczą, jak działalność służb specjalnych PRL. Pułkownik Henryk Piecuch od końca lat 70. gromadzi, z lepszym lub gorszym skutkiem, wiedzę na ten temat i publikuje książki. Choć osiągnał już wiek dojrzały (ur. w 1939 r.), to - jak sam mówi - jest osobą pyskatą, przewrotną i naiwną.

Zawierzywszy niegdyś Krzysztofowi Kąkolewskiemu, który rekomendował mu warszawskie wydawnictwo "Nowy Świat", zaprzyjaźnił się z jego szefem Kamilem Witkowskim i dal mu maszynopis Lotu? Witkowski wydał około stu egzemplarzy książki i słuch o nim zaginął. Autor został na lodzie - bez książki i bez honorarium?
Na wersję, że w tę sprawę zamieszane są tajne służby spuśćmy zasłonę milczenia. Książka jest interesująca, ponieważ dotyczy m.in. niektórych gier wywiadów (w tym kontroli kanałów łączności podziemia niepodległościowego i solidarnościowego, przygotowania do operacji porwania z Zachodu Z. Najdera), wykorzystania przez tajne służby osób homoseksualnych (również pedofilów), w tym wybitnych intelektualistów (m.in. J. Iwaszkiewicza, J. Andrzejewskiego, H. Krzeczkowskiego, T. Stecia), życia oficerów służb specjalnych oraz najważniejszych dokonań wybitnych szpiegów (m.in. J. Światły, R. Kuklińskiego, M. Zacharskiego, G. Czempińskiego, K. Turowskiego, M. Wieczorka, A. Makowskiego), zadań i dokonań (propagandowych i dokumentacyjnych) Komisji Historycznej Departamentu II MSW oraz fałszowania dokumentów w Biurze "C" MSW (archiwa), problemów alkoholizmu w służbach specjalnych.

Książka "Lot nad szpiegowskim gniazdem" - Henryk Piecuch - oprawa miękka - Wydawnictwo Cinderella. Książka posiada 356 stron i została wydana w 2017 r. Cena 27.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Henryk Piecuch - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dzieci z PRL-u - okładka książki

Dzieci z PRL-u

Wiesław Zieliński, Filip Łobodziński
Produkty podobne:
Atomowy szpieg - okładka książki

Atomowy szpieg

Sławomir Cenckiewicz