pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kobiety z miasta Salta

Autor książki:

Elsa Drucaroff

Dane szczegółowe:
Wydawca: DodoEditor
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 294 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788362972012
ISBN: 978-83-62972-01-2
Data: 2011-11-23
26.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kolejna powieść Elsy Drucaroff wydana w Polsce to trzymająca w napięciu, szpiegowska powieść historyczna, której akcja osadzona jest w XIX wieku. Opowiada o wielkiej sile miłości, zdradzie i odwadze. Przedstawia bohaterkę, która nie cofnie się przed niczym, kobietę-szpiega, która na kartach historii zapisała się jako postać walcząca o lepszą ojczyznę.
Kobiety z miasta Salta to historia kobiecej siatki szpiegowskiej zorganizowanej na terenie miasta Salta, w dzisiejszej północno-wschodniej Argentynie. Do tajnej organizacji należą nie tylko Kreolki z zamożnych rodzin, działają w niej również indiańskie nianie czy czarne niewolnice. Opisując losy kobiecej konspiracji, autorce udaje się oddać charakter późno kolonialnego społeczeństwa, z całym bagażem rasowo-klasowych hierarchii i uprzedzeń, a także nakreślić złożone społeczno-kulturowe realia epoki: bohaterki powieści z jednej strony oddają się dewocji bądź godzą na aranżowane małżeństwa dla dobra rodziny, z drugiej kobiety z klas niższych, niewolnice uciekają się do szamańskich napojów, kiedy chcą wyrazić opór wobec decyzji swoich panów.

Książka "Kobiety z miasta Salta" - Elsa Drucaroff - oprawa miękka - Wydawnictwo DodoEditor. Książka posiada 294 stron i została wydana w 2011 r. Cena 26.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.