pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Norbertanin

Autor książki:

P.M. Sleeve

Dane szczegółowe:
Wydawca: Agrafka
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 452 s.
EAN: 9788366915534
ISBN: 978-83-6691-553-4
Data: 2022-04-12
22.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Koniec XIII wieku. Tereny cesarskiej Rzeszy są zlepkiem księstw, pod formalnym zwierzchnictwem króla niemieckiego Rudolfa Habsburga. Podzieloną Saksonią i Turyngią, władają książęta i landgrafowie z rodu Wettin. Możni i szlachta coraz częściej zapominają o rycerskich ideałach i wybierają życie pana feudalnego, którego głównym celem jest czerpanie zysków ze swoich włości. Duchowieństwo nierzadko przedkłada dążenie do władzy nad dobrem wiernych. Idea karolińskiego Królestwa Bożego na ziemi odchodzi w zapomnienie.

Burzliwe losy saksońskiego rodu Arnstein, wplatają się w ten świat. Dotyka to nie tylko głowy rodu, grafa Albrechta, ale także jego rodzinę, bliskich i poddanych.

Jak zmieniająca się rzeczywistość wpłynie na Arnsteinów, wciągniętych w wiry polityki, interesów, zbrojnych konfliktów i sąsiedzkich niesnasek tamtych ludzi, miejsc i czasu Czy tylko w murach klasztoru można jeszcze pielęgnować i praktykować szlachetne postawy prawości, umiłowania wiedzy i wielkoduszności Czy przywiązanie do rycerskich idei ma jeszcze rację bytu

Książka "Norbertanin" - P.M. Sleeve - oprawa miękka - Wydawnictwo Agrafka. Książka posiada 452 stron i została wydana w 2022 r. Cena 22.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.