pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czerwona pigułka

Autor książki:

Marek T. Ropiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788380111837
ISBN: 978-83-8011-183-7
Data: 2020-12-12
31.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nie masz czasu na nic? Czujesz, że nie ogarniasz tego szalonego życia? Podejrzewasz, że coś jest ze światem nie tak?
Jeśli w dodatku żywisz przekonanie, że można żyć inaczej, że nie jest to jedyny słuszny i właściwy schemat, to uczyniłeś już pierwszy krok do wyzwolenia się ze świata iluzji, złudnych obietnic i kłamstw. Ze złożonego systemu konwenansów, który - wbrew początkowym założeniom - zniewolił człowieka, zamiast go wyzwolić i ułatwić mu życie.

Nie jest to jednak proste zadanie. Pokus jest bowiem wiele i na każdym kroku kuszą one swoją pozorną wyjątkowością. Co więcej - uleganie im jest o wiele prostsze niż bunt i sprzeciw. Czemu? Bo nie wymagają wysiłku intelektualnego, a jedynie podążania utartymi szlakami.

Chcemy osiągnąć, jak to się mówi, pozycję społeczną. [...] Podziw, zazdrość kolegi, siostry, sąsiada - to wszystko napędza nas do stawania się. Nazywamy to - o zgrozo - rozwojem. Ale kim tak naprawdę się stajemy? Lub dlaczego? To są pytania, które się powinny kłębić w twojej czaszce.

Zdziwiony? Cóż, to dopiero początek. Marek Ropiak w swojej książce pokazuje bowiem, jak głęboko sięga fikcja, której na co dzień ulegamy, jakie kłamstwa przysłaniają nam prawdę i które paradoksy na stałe zagościły w naszym życiu. Wybierając formę dialogu, usiłuje znaleźć odpowiedzi na pytania, które zadajemy sobie wszyscy, dotyczące nas samych, naszych bliskich, osób medialnych, autorytetów, przedstawicieli narodu. Prawda nie jest ani łatwa, ani przyjemna. Co więcej - nierzadko sprawia ból. Dlatego tylko nieliczni są gotowi, by wyzwolić się z odmętów iluzji i zrzucić niewidoczne kajdany, które ograniczają naszą wolność i wyobraźnię. Czy należysz do tego grona? Czy odważysz się podążyć tą drogą? Drogą prawdy?

Książka "Czerwona pigułka" - Marek T. Ropiak - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2020 r. Cena 31.02 zł. Zapraszamy na zakupy!