pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nauczyciele Wielki zawód

Autor książki:

Joanna Sokolińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
EAN: 9788381512992
ISBN: 978-83-8151-299-2
Data: 2023-02-21
26.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Puszczałam na lekcji film. Miałam kłopot ze sprzętem. Był obraz, były napisy, ale dźwięk był bardzo cichy. Próbowałam go podgłośnić, majstrowałam przy komputerze, nie widząc ekranu. Zajęło mi to dużo czasu (jakieś dziesięć minut). Kiedy wreszcie się udało, wstałam i wtedy zobaczyłam, że niechcący wyłączyłam obraz. Przez dziesięć minut klasa siedziała w ciszy, przed pustym ekranem, udając przede mną, że ogląda film. Woleli nic nie robić, niż powiedzieć mi, że wyłączyłam obraz. Dlaczego Bo byłam dla nich nikim. Nieważną osobą od nieważnego dla nich przedmiotu.

[fragment książki]
Jak zostaje się nauczycielem w Polsce Ile tak naprawdę zarabia nauczyciel i jak długo trwają wakacje Czy wszyscy rodzice są roszczeniowi, a dzieci rozwydrzone Kto nie szanuje belfrów i kim są dla systemu szkolnictwa Czym różni się praca w szkole państwowej i prywatnej I o co chodzi z tą Finlandią
Na te i wiele innych niełatwych pytań odpowiadają sami nauczyciele. Autorka przeprowadziła kilkadziesiąt rozmów z przedstawicielami tej profesji, którzy bez ogródek opowiadają o swojej drodze zawodowej i doświadczeniach. Mówią, co trzyma ich w pracy i wzbudza nadzieję, a co pozbawia ich złudzeń i skłania do odejścia. To szczera i bezkompromisowa opowieść o polskim systemie nauczania, z którą każdy może skonfrontować własne wyobrażenia.

Joanna Sokolińska - socjolożka i reporterka, współautorka książek Rodziny himalaistów i Mów o mnie ono. Była złą uczennicą. Utrzymuje kontakty z kilkorgiem wspaniałych eksnauczycieli jej dzieci. Dwoje z nich wypowiada się w tej książce.

Książka "Nauczyciele Wielki zawód" - Joanna Sokolińska - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2023 r. Cena 26.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.