pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Niezwykły świat Indii, Nepalu i Mjanmy
Tytuł książki:

Niezwykły świat Indii, Nepalu i Mjanmy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 202 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788377205136
ISBN: 978-83-7720-513-6
Data: 2019-03-20
17.18  25.00  7.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Orientalia to nie tylko egzotyczne notatki z podróży, w których autor wręcza nam kolejne fotografie fascynujących miejsc. W tych tekstach słychać bicie serca, polskiego serca: ks. Henryk jest tutaj indyjski, nepalski czy birmański, ale nade wszystko wielkanocny, wigilijny, polski, co nie jest takie oczywiste w świecie, który łatwo ulega zgubnej fascynacji innością nieznanych kultur. Można tak zachłysnąć się nowością innych, że zatracimy swoją tożsamość. Że zapomnimy, kim jesteśmy i skąd nasz ród!
Można tak zaczytać się hieroglifami z kamiennych tablic, że przestaniemy śpiewać psalm, który Najwyższy wypisał na żywych tablicach naszych serc. Dlatego warto czytać zapiski podróżne ks. Henryka, pamiętając jednocześnie o naukach, których autorem jest św. Josemaría Escrivá: Boże wezwanie ukazało ci konkretną drogę: uczestniczyć we wszystkich sprawach świata, pozostając zawsze - także podczas swojej pracy zawodowej - zakotwiczonym w Bogu (Forja, 748). I jeszcze: Staraj się, by stamtąd, z owego miejsca pracy, twoje serce wyrywało się do Pana ku tabernakulum, bo powiedzieć Mu po prostu: Jezu mój, kocham Ciebie. Nie bój się tak do Niego zwracać - Jezu mój - i powtarzać Mu to często (Forja, 746).

Ks. Stefan Radziszewski

Książka "Niezwykły świat Indii, Nepalu i Mjanmy" - ks. Henryk M. Jagodziński - oprawa twarda - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 202 stron i została wydana w 2019 r. Cena 17.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Henryk M. Jagodziński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Rapa Nui - okładka książki

Rapa Nui

Małgorzata Telecka