pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nieposkromiona

Autor książki:

Doyle Glennon

Dane szczegółowe:
Wydawca: sensus
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x215 mm
EAN: 9788328390690
ISBN: 978-83-2839-069-0
Data: 2021-12-22
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kim byłaś, zanim świat powiedział Ci, kim masz być
Adele na swoim Instagramie przyznała, że po przeczytaniu Nieposkromionej postanowiła zmienić swoje życie. Teraz wiem, że ponoszę wyłączną odpowiedzialność za własną radość, szczęście i wolność! - napisała.

W wieku mniej więcej dziesięciu lat zaczynamy się uczyć, jak być grzecznymi dziewczynkami: jakich emocji nie wolno nam wyrażać, jak powinnyśmy się zachowywać i wyglądać, do czego mamy dążyć, w co wierzyć, kogo wolno kochać i jakiego życia należy pragnąć. Grzeczne dziewczynki nie są głodne, wściekłe ani dzikie. Wszystkie te rzeczy, które świadczą o tym, że kobieta jest człowiekiem, są brudnym sekretem grzecznej dziewczynki. Świat dookoła nas używa wielu środków łagodnej i mniej łagodnej perswazji, aby uwarunkować kobiety i nauczyć je pożądanych zachowań. Mimo upływu lat ideał kobiety uległej, cichej, skromnej i posłusznej ma się świetnie.

Jeśli od dawna - latami poddawana społecznej tresurze i pogrzebana wśród otępiających uzależnień - wypierasz się prawdziwej siebie i odmawiasz sobie prawa choćby do rozgoryczenia, odrzucenie oczekiwań, jakie świat ma wobec Ciebie, może okazać się trudne. Odzyskiwanie siebie, własnej nieposkromionej osobowości, wymaga odwagi i wysiłku. Wymaga wyjścia ze swoich klatek, oddalenia się od nich i zbudowania nowej siebie: nowej wiary i nowego spojrzenia na świat, nowej tożsamości i nowych celów. Być może także nowej miłości i nowej rodziny. Tylko tak można poczuć, że się żyje, posmakować wolności i... chcieć jej więcej.

Książka "Nieposkromiona" - Doyle Glennon - oprawa twarda - Wydawnictwo sensus. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2020 r.