pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Niepłodność 2. Najnowsze rekomendacje.

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788320058536
ISBN: 978-83-2005-853-6
Data: 2019-12-12
64.19  69.00  4.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Niepłodność 2. Najnowsze rekomendacje. - opis książki:

Piąty numer pod redakcją naukową prof. Piotra Laudańskiego, skierowany do praktykujących ginekologów-położników oraz endokrynologów, poświęcony jest tematowi niepłodności w kontekście wykorzystania najnowszych rekomendacji dotyczących diagnostyki i leczenia niepłodności w codziennej praktyce.

W numerze omówiono m.in.:
Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące diagnostyki i leczenia niepłodności w codziennej praktyce ginekologa-położnika.

Aktualne rekomendacje Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (European Society of Human Reproduction and Embryology - ESHRE) dotyczące diagnostyki i leczenia zespołu policystycznych jajników (PCOS). Zmieniły się podstawowe kryteria rozpoznania tej jednej z najczęstszych kobiecych chorób prowadzących do niepłodności. Obecnie, aby można mówić o rozpoznaniu PCOS konieczne jest występowanie w jednym jajniku przynajmniej 20 pęcherzyków.

Nowe i bardzo proste w codziennym stosowaniu w gabinecie protokoły indukcji monoowulacji w znacznym stopniu skracające czas leczenia.

Bogato ilustrowane najważniejsze jednostki chorobowe prowadzące do niepłodności lub z nią współistniejące, m.in. problem odpowiedniej diagnostyki isthmocele czy wodniaków jajowodów, które wciąż stanowią problem diagnostyczny, a mogą mieć istotne konsekwencje dla dalszego postępowania.

Diagnostykę różnicową pierwotnej niewydolności jajników (POI) i tzw. zmniejszonej rezerwy jajnikowej (DOR) oraz listę niezbędnych badań, jakie powinny być wykonane u każdej kobiety z podejrzeniem POI.

Najważniejsze prawne problemy interpretacyjne w diagnostyce i leczeniu niepłodności, zwłaszcza kwestie związane z możliwością wykonywania inseminacji, która pomimo łatwego sposobu jej przeprowadzenia, ma istotne obwarowania prawne ograniczające jej powszechne stosowanie w gabinetach lekarskich.

Książka „Niepłodność 2. Najnowsze rekomendacje.” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo PZWL.

Książka posiada 104 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Niepłodność 2. Najnowsze rekomendacje."
Produkty podobne: