pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Choroba zwyrodnieniowa stawów
Tytuł książki:

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788320059120
ISBN: 978-83-2005-912-0
Data: 2019-12-12
64.19  69.00  4.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Trzeci numer, pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Marii Majdan, skierowany do praktykujących reumatologów, ortopedów, lekarzy rodzinnych, specjalistów rehabilitacji medycznej, poświęcony jest tematowi choroby zwyrodnieniowej stawów.

W numerze omówiono:
Chorobę zwyrodnieniową stawów jako jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności ruchowej ludzi w XXI wieku. Uwzględniono m.in.: aktualny jej podział, patogenezę, rozpoznanie oraz algorytmy postępowania.

Obraz kliniczny i leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów rąk. Jest to jedna z najczęściej występujących postaci Ch ZS, która w istotny sposób wpływa na upośledzenie i ograniczenie funkcji rąk. W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie tą jednostką chorobową.

Skuteczność i bezpieczeństwo leczenia bólu w Ch ZS paracetamolem, niesteroidowymi lekami przeciwbólowymi i opioidami, ze szczególnym zwróceniem uwagi na skuteczność i bezpieczeństwo ich stosowania. Ból utrudnia chorym codzienną aktywność, dlatego też istnieje konieczność stosowania farmaceutyków mających na celu skuteczną walkę z tym uciążliwym objawem.

Rolę ortopedy w leczeniu choroby zwyrodnieniowej. Wydłużający się czas życia człowieka sprawia, że niezbędne staje się poszukiwanie skutecznych metod zapewniających prawidłowe funkcjonowanie narządów ruchu. Konieczność wdrożenia leczenia inwazyjnego lub kompleksowego jest w wielu przypadkach nieodzowna.

Chorobę zwyrodnieniową stawów u ludzi młodych. Zwiększenie częstotliwości jej występowania można łączyć ze wzrastającym trendem do uprawiania sportów wiążących się z dużymi przeciążeniami stawów.

Książka "Choroba zwyrodnieniowa stawów" - praca zbiorowa - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2019 r. Cena 64.19 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Aborcja. Przyczyny, następstwa, - okładka książki

Aborcja. Przyczyny, następstwa, terapia

Bogdan Chazan, Witold Simon (red.)
Żywienie w podeszłym wieku - okładka książki

Żywienie w podeszłym wieku

Claudia Menebröcker, Christine Smoliner
Lęk i fobia - okładka książki

Lęk i fobia

Edmund J. Bourne
Choroba Alzheimera - okładka książki

Choroba Alzheimera

Tadeusz Parnowski (red.)
Produkty podobne: