pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Niemiecka Republika Demokratyczna wobec zachodnich mocarstw okupacyjnych
»
»
»
»
książka:

Niemiecka Republika Demokratyczna wobec zachodnich mocarstw okupacyjnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788322931530
ISBN: 978-83-2293-153-0
Data: 2011-06-13
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Niemiecka Republika Demokratyczna wobec zachodnich mocarstw okupacyjnych - Katarzyna Gelles - opis książki:

Po zjednoczeniu Niemiec w roku 1990 Niemiecka Republika Demokratyczna jako państwo została postawiona przed trybunałem historii. Z upływem czasu sposób patrzenia na rozwój oraz funkcjonowanie komunistycznych Niemiec uległ zmianie stał się bardziej wyrazisty i kompleksowy, zaczęto dostrzegać nie tylko negatywne aspekty ich istnienia. Większość badaczy koncentruje się jednak przede wszystkim na aspektach polityki wewnętrznej polityka zagraniczna w znacznym stopniu pozostaje historyczną terra incognita. Jak czytamy we Wstępie: Narosłe przez ostatnie dwie dekady szablonowe podejście do Niemiec Wschodnich, oparte na przekonaniu, że stanowiły one wyłącznie epizodyczny twór, sprawiło, iż polscy badacze uznali NRD za temat niewart naukowych poszukiwań. [...] Próbę przełamania tego stereotypu oraz uzupełnienia istniejących w polskich badaniach i piśmiennictwie deficytów stanowić ma w założeniu autorki prezentowana monografia poświęcona polityce zagranicznej Niemieckiej Republiki Demokratycznej oraz jej relacjom z zachodnimi mocarstwami okupacyjnymi. Zamknięty już 40-letni okres, wyznaczony przez naturalne cezury utworzenie NRD w 1949 r. i koniec jej istnienia w 1990 r. to doskonałe pole do badań. Ze Wstępu

Książka „Niemiecka Republika Demokratyczna wobec zachodnich mocarstw okupacyjnych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

Książka posiada 464 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Niemiecka Republika Demokratyczna wobec zachodnich mocarstw okupacyjnych"
Katarzyna Gelles - autor m.in.:
Niemcoznawstwo 22. Niemcy współczesne - okładka książki
Niemcoznawstwo 22. Niemcy współczesne Katarzyna Gelles (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Polacy potrafią! - okładka książki
Polacy potrafią! Marion Brandt
Niemcy XXI wieku - okładka książki
Niemcy XXI wieku Jacques-Pierre Gougeon