pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę

Autor książki:

Tony Kososki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788328704510
ISBN: 978-83-2870-451-0
Data: 2016-06-14
26.41  39.90  13.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Brazylia była marzeniem, reszta wyszła przypadkiem - tak zwykł mówić o swojej niebywałej podróży 23-letni Przemek Śleziak, szerszemu gronu znany jako Tony Kososki, którego barwna opowieść o Ameryce Południowej, obfitująca w niecodzienne spotkania i odkrycia, mogłaby posłużyć za kanwę nie jednej a kilku powieści przygodowych.

Wszystko zaczęło się nietypowo, bo kto zaczyna swoją wymarzoną podróż przez obce kultury od Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej? Tony lubi zaskakiwać i łamać stereotypy. Tym razem pomogła FIFA, która w 2014 roku spośród kilkuset tysięcy kandydatów wybrała Kososkiego na wolontariusza odbywającego się w Rio de Janeiro Mundialu (później przez tę samą organizację został wyróżniony nagrodą Fair Play).

Fascynacja Brazylią i przede wszystkim wspomnianym Miastem Boga, które odkrywał w zupełnie niestandardowy sposób, klucząc w labiryntach tamtejszych faveli i starając się zrozumieć rozwarstwienie społeczne tego kraju, zmotywowały go do poznawania kolejnych miejsc na mapie Ameryki Południowej. Odwiedza m.in. Santa Cruz - największe boliwijskie miasto, poznaje realia życia górników w kopalni srebra w Potosi, jako przewodnik dociera na największą pustynię świata - Uyuni. Udaje się też do La Paz, z którego wyrusza w kierunku amazońskiej dżungli, gdzie spotyka się z szamanem i eksperymentuje z ayahuasca.

Kolejny cel to wyspy na jeziorze Titicaca - Wyspa Słońca w Boliwii i unikatowe pływające Wyspy Uros w Peru. Dalej droga prowadzi do Limy, Machu Picchu i Świętej Doliny Inków w Andach. Ostatni przystanek to położone w dżungli Iquitos, do którego dociera łodzią jako członek załogi. Oczywiście założeniem podróży było ograniczenie do minimum kosztów transportu i noclegu.

Książka staje się niezwykłą mozaiką, na którą składają się te wszystkie miejsca, fascynacje, spotkania, łamiące stereotypy i pokazujące inną Amerykę Południową. Tony Kososki planował spędzić w niej 2 miesiące, został 16. Poznajcie jego historię?

Książka "Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę" - Tony Kososki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Muza. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2016 r. Cena 26.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tony Kososki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Galilejczycy - okładka książki
Galilejczycy Jarosław Gałuszka
Liść akacji - okładka książki
Liść akacji Walery Przyborowski
Produkty podobne: