pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Leczenie w neurologii
Leczenie w neurologii 99.79 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Wprowadzenie do neurologopedii
Wprowadzenie do neurologopedii 50.49 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Objawy kliniczne w neurologii
Objawy kliniczne w neurologii 140.18 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Terapia w chorobach układu nerwowego
Terapia w chorobach układu nerwowego 168.92 zł pozycja dostępna!
książka:

Neurologia. Tom 3

autor:

Adam Stępień

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 706 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788364153013
ISBN: 978-83-6415-301-3
Data: 2016-01-21
pozycja niedostępna

Neurologia. Tom 3 - Adam Stępień - opis książki:

Z radością przekazujemy Państwu trzeci tom podręcznika "Neurologia". Staje się on dopełnieniem poprzednich dwóch tomów. Całość prezentuje w sposób wyczerpujący, a zarazem jasny i przystępny pełen wachlarz zagadnień neurologii klinicznej. Autorami opracowania są naukowcy i uznani specjaliści krajowi w danej dziedzinie.

Staraliśmy się przekazać wiedzę na temat budowy i funkcji układu nerwowego, jego chorób, metod diagnozowania i leczenia. Duży nacisk kładliśmy na nowoczesne metody diagnostyki z uwzględnieniem badań genetycznych chorób neurologicznych i ich terapii. Wiele miejsca poświęciliśmy anatomii czynnościowej układu nerwowego, chorobom naczyniowym, nowotworom układu nerwowego, zakażeniom i stwardnieniu rozsianemu. Nowością są zagadnienia z toksykologii układu nerwowego i geriatrii. Szczegółowo omówiliśmy także wiele innych chorób spotykanych w praktyce codziennej oraz mechanizmów ich powstawania. Znajomość tych zagadnień ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego postępowania z pacjentem. "Neurologia" przeznaczona jest dla lekarzy neurologów i osób specjalizujących się w tej dziedzinie. Wiedza zawarta w podręczniku została oparta na faktach klinicznych i wynikach badań, a nie opiniach czy sugestiach. W odróżnieniu od monografii tematu badania nie mogły być przytaczane w całości i szeroko komentowane, gdyż zatracilibyśmy główny cel książki użyteczność i przydatność w praktyce klinicznej. Unikaliśmy stosowania eponimów, choć nie zawsze było to możliwe. Staraliśmy się także zaprezentować kierunki najnowszych badań prowadzonych w neurologii, tak aby można było zrozumieć postęp, jaki dokonuje się obecnie w naukach neurologicznych.

Jako redaktor chciałbym podziękować wszystkim osobom biorącym udział w powstawaniu tego podręcznika autorom za wysiłek, sumienne przygotowanie rozdziałów oraz poświęcony na to czas, a pracownikom wydawnictwa Medical Tribune Polska za trud włożony w ich opracowanie i wydanie. Pragnę zapewnić, że wszyscy razem dokładaliśmy starań, aby wiedza zawarta we wszystkich trzech tomach była aktualna, użyteczna i przedstawiona w sposób zrozumiały dla Czytelnika.

Książka „Neurologia. Tom 3” - oprawa twarda - Wydawnictwo Medical Tribune Polska.

Książka posiada 706 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Neurologia. Tom 3"
Adam Stępień (red.) - autor m.in.:
Neurologia. Tom 1 - okładka książki
Neurologia. Tom 1 Adam Stępień;
Bóle głowy - okładka książki
Bóle głowy Adam Stępień;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Leczenie w neurologii - okładka książki
Leczenie w neurologii Wojciech Kozubski (red.)