pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nauka o klimacie. Mechanizm działania systemu klimatycznego. Zmiany klimatu w przeszłości i obecnie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nieoczywiste
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 544 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788366402997
ISBN: 978-83-6640-299-7
Data: 2023-08-22
84.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W wołającej o zmianę rzeczywistości ukazuje się na naszym rynku książka wyjątkowa, bezwzględnie potrzebne kompendium aktualnej wiedzy o klimacie i globalnym ociepleniu. Każdy, kto chce uzyskać pełny obraz dotyczący zmian klimatu, ma go teraz zebrany w jednym miejscu i podany na tacy. Liczę, że z Nauki o klimacie skorzystają politycy, ludzie nauki, mediów i polskie społeczeństwo.

prof. dr hab. Piotr Skubała, ekolog, akarolog, działacz na rzecz ochrony przyrody,
Uniwersytet Śląski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
Globalne ocieplenie to temat bardzo gorący, wywołujący emocje i ożywione dyskusje: od rozmów w gronie znajomych po wystąpienia polityków w ogólnopolskich mediach. W dyskusjach tych napotkać można wiele niezrozumienia, wyobrażeń odległych od stanu wiedzy naukowej i mitów klimatycznych, wypowiadanych z niezmąconą pewnością siebie na zasadzie na czym jak na czym, ale na klimacie to każdy się zna.

Nauka o klimacie - jak każda dziedzina współczesnej nauki - jest bardzo rozbudowana i kompetentne wypowiadanie się w jej zakresie wymaga sporej wiedzy. Znajdziemy ją w niniejszej publikacji, zgrabnie łączącej przystępną formę książki popularnonaukowej z poziomem merytorycznym podręcznika akademickiego.

Książkę napisali fizycy związani z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, redaktorzy portalu Nauka o klimacie, uznanego w konkursie PAP i MNi SW w 2018 roku za najlepszy zespół popularyzujący naukę w Polsce, laureaci konkursu Dziennikarze dla Klimatu, związani z Fundacją Edukacji Klimatycznej.

Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, autor bestsellerów Świat na rozdrożu, Rewolucja energetyczna. Ale po co i Zrozumieć transformację energetyczną.

Aleksandra Kardaś - fizyczka atmosfery specjalizująca się w popularyzacji nauki, autorka Książki o wodzie.

Szymon Malinowski - fizyk atmosfery, profesor Nauk o Ziemi, specjalista od pomiarów i modelowania numerycznego procesów atmosferycznych.

Książka "Nauka o klimacie. Mechanizm działania systemu klimatycznego. Zmiany klimatu w przeszłości i obecnie" - Marcin Popkiewicz, Aleksandra Kardaś, Szymon Malinowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Nieoczywiste. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2023 r. Cena 84.17 zł. Zapraszamy na zakupy!