pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Trzewiczki Matki Boskiej

Autor książki:

Joanna Sokolińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377058817
ISBN: 978-83-7705-881-7
Data: 2015-10-26
23.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zabawna i w pełni realistyczna powieść o przygodzie kryminalnej, w którą wplątuje się młode małżeństwo z warszawskiego Żoliborza.

Dorota Sadowska, córka Ewy i Romana, żona Filipa, specjalistka od szyitów, od półtora roku szuka pracy. I kiedy ją znajduje - a jest to praca marzeń - okazuje się, że nie może jej przyjąć.

To nie wszystko. Dorota, córka niepraktykującego złodzieja kieszonkowego, miłośniczka drogiego chablis, sklepów z używaną odzieżą i amerykańskich seriali kryminalnych klasy B, staje się świadkiem próby zabójstwa. Jedynym świadkiem, jeśli nie liczyć bardzo dziwnie wyglądającego psa. Filip, doktorant na wydziale filozofii, prowadzi zajęcia dla mało pojętnych studentów, a po godzinach, z niezrozumiałych przyczyn, dorabia w przedsiębiorstwie pogrzebowym. To tam trafiają kolejne ciała ofiar zagadkowych wypadków.

Dorota szuka zabójcy, w istnienie którego nikt oprócz niej nie wierzy. Filip szuka sposobu, żeby wybić żonie z głowy całą tę historię z morderstwami, a trzy tajemnicze panie snują się po Żoliborzu i knują w niewiadomych sprawach, chętnie używając tytułowych trzewiczków (czyli trującego ziółka niewinnie zwanego mordownikiem), by pozbyć się niewygodnych osób.

Kto będzie miał rację? Racjonalny Filip, którzy wierzy w przypadki, czy racjonalna Dorota, która wierzy w to, co widzi?
I czyj, do cholery, jest ten dziwny pies, do którego przyznają się wszyscy?!
"Trzewiczki Matki Boskiej" to kryminalny debiut Joanny Sokolińskiej, socjolożki, reporterki i felietonistki "Wysokich Obcasów". Miłośniczki chablis, sklepów z używaną odzieżą, amerykańskich seriali kryminalnych klasy B i wczesnych kryminałów Joanny Chmielewskiej.

Książka "Trzewiczki Matki Boskiej" - Joanna Sokolińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy PWN. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2015 r. Cena 23.70 zł. Zapraszamy na zakupy!