pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
książka:

Nas dwoje i...

Dane szczegółowe:
Producent: Jerozolima
Oprawa: miękka
Ilość stron: 142 s.
Data: 2005-06-15
Cena wydawcy: 18.00 złpozycja niedostępna

Nas dwoje i... - opis wydawcy:

Ojciec Karol Meissner (ur. 1927 r.) jest benedyktynem z klasztoru w Lubiniu koło Kościana. Ukończył po wojnie studia medyczne. Już jako lekarz wstąpił do zakonu. Zajmował się psychologią i psychiatrią. Jest autorem wielu cennych publikacji dotyczących małżeństwa, rodziny, wychowania. Współautor cieszącej się ogromną popularnością książki "Twoja przyszłość" (wersja dla chłopców) i "Twoje życie" (wersja dla dziewcząt).
Ojciec Karol powiada, że o wartosci udzielanych człowiekowi porad można mówić dopiero po latach. Prawda ta odnosi się szczególnie do dziedziny płciowości.
Na książkach i slowach ojca Karola wychowało się już parę pokoleń. Znamy też wiele osób, które po 15-20 latach dziękowały mu za pokazanie dróg w zyciu.
Słowu ojca Karola - lekarza i kapłana - można ufać.
Bolesław Suszka (ur. 1925 r.) - maż, ojciec czwórki dzieci, mających już w tej chwili swoje rodziny. Przez całe życie związany z Instytutem Dendrologii Polskiej Akademii Nauk. Jest profesorem, znanym również poza granicami naszego kraju, specjalistą w zakresie biologii nasion drzew i krzewów.
Jako student Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestniczył w spotkaniach, jakie wówczas organizował tamtejszy duszpasterz akademicki, ks. Karol Wojtyła. Od chcwili, kiedy zaczął sie w Polsce rozwijać ruch duszpasterstwa rodzin, wlączył sie do tego ruchu czynnie w archidiecezji poznanskiej i uczestniczył w nim z ogromnym oddaniem w pzrekonaniu, że jest niezbędną rzeczą, by osoby świeckie zaangażowały się w wychowanie młodych do chrześcijańskiego życia rodzinego i w przygotowanie ich do sakramentu małżeństwa.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Karol Meissner OSB, Bolesław Suszka - autor m.in.:
Nas dwoje i.... Rozmowy z narzeczonymi - okładka książki
Nas dwoje i.... Rozmowy z narzeczonymi i młodymi... Karol Meissner OSB, Bolesław Suszka;
Sobota, 23 Marca 2019 roku.