pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Narracje o miastach podzielonych w Europie Środkowej: Słubice i Frankfurt nad Odrą

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 258 s.
EAN: 9788366849983
ISBN: 978-83-6684-998-3
Data: 2023-02-02
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Zarówno jakość danych, jak i rzetelność analityczna przyczyniają się do tego, że publikacja niniejsza ukazuje zniuansowany obraz życia miast podzielonych. Rodzą się w nich obrazy tożsamościowe budowane w oparciu o różnorodne reguły bliskości i odległości społecznej oraz terytorialnej, podobieństwa i różnice warunków życiowych oraz kulturowych, doświadczanych w bezpośrednim terytorialnym sąsiedztwie.

dr hab. Dariusz Wojakowski, prof. AGH
Książka ma w założeniach charakter interdyscyplinarny, jak zresztą cała tradycja współczesnych badań nad granicami i pograniczami. Jej głównym celem jest zaprezentowanie bitwy narracyjnej toczącej się w ramach dwumiast, a więc różnego rodzaju narracji i imaginacji, za pośrednictwem których konstruowana jest tożsamość tych miast w świadomości ich mieszkanek i mieszkańców. Istotnym elementem jest zwrócenie uwagi na niespójność między spotykanymi w badanych lokalizacjach deklaracjami ideowymi a życiem codziennym.

dr Łukasz Rogowski, UAM

Książka "Narracje o miastach podzielonych w Europie Środkowej: Słubice i Frankfurt nad Odrą" - Elżbieta Opiłowska, Kamilla Dolińska, Justyna Kajta, Julita Makaro - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 258 stron i została wydana w 2022 r.