pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Nagroda Nobla jako symbol globalnych norm i idei społecznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 343 s.
EAN: 9788322934999
ISBN: 978-83-2293-499-9
Data: 2016-07-01
39.43  43.00  3.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nagroda Nobla jako symbol globalnych norm i idei społecznych - Maria Głowacka, Marcin Różycki, Jarosław Sadłocha, Elżbieta Stadtmüller - opis książki:

Nagroda Nobla mimo upływu lat nadal jest dla laureatów powodem do dumy. Oczekiwanie na werdykt oraz nierzadko towarzyszące mu kontrowersje wzbudzają wiele emocji w mediach oraz wśród opinii publicznej. Autorzy pokazują, jak Nagroda Nobla aspiruje do roli autorytetu w tworzeniu wartości i norm oraz jak wpływają na nią główne idee danej epoki. Omawiane w książce biografia Alfreda Nobla, historia Nagrody oraz idea postępu wskazują na wpływ wartości i dominujących w społeczeństwie poglądów na temat Nagrody. Możemy też dostrzec, że prawa człowieka zaczęły determinować wybór laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, a werdykty dotyczące Nagrody Literackiej są inspirowane koncepcjami obecnymi w dyskursie intelektualnym. Książka przedstawia siłę autorytetu Nagrody i jej laureatów, eksponuje politykę i normatywną rolę Pokojowej Nagrody Nobla jako nośnika i promotora nowych idei i norm społecznych. Czytelnik otrzymuje pozycję bogatą w fakty dotyczące jednej z najpopularniejszych nagród, ale przede wszystkim inspirującą do przemyśleń o znaczeniu i wadze dyskursu społecznego.

Książka „Nagroda Nobla jako symbol globalnych norm i idei społecznych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

Książka posiada 343 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nagroda Nobla jako symbol globalnych norm i idei społecznych"
Maria Głowacka, Marcin Różycki, Jarosław Sadłocha, Elżbieta Stadtmüller - autor m.in.:
Produkty podobne:
Zachowania niepoprawne - okładka książki
Zachowania niepoprawne... Richard H. Thaler
Kultura hawajska - okładka książki
Kultura hawajska Tadeusz Szczerbowski