pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nadużycie prawa a zasada neutralności VAT

Autor książki:

Adamczyk-Kaczmara Sylwia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 512 s.
EAN: 9788382863031
ISBN: 978-83-8286-303-1
Data: 2022-07-29
131.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Walka z nadużyciami dotyczącymi podatku od wartości dodanej jest celem wspieranym przez przepisy unijne oraz orzecznictwo TSUE. Środki, jakie w tym zakresie mogą zastosować państwa członkowskie, nie powinny wykraczać ponad to, co jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego poboru podatku i wyeliminowania nadużyć.

Autorka analizuje, czy w odniesieniu do instytucji nadużycia prawa istnieją granice, w jakich organy mogą wpływać na swobodę działalności podatnika, a jeśli tak - jak wytyczyć te granice. Wskazuje też, że działania organów w zakresie stosowania tej instytucji mogą potencjalnie naruszać zasadę neutralności podatku od towarów i usług. Przedstawia również uprawnienia i obowiązki organów podatkowych w walce z nadużyciami podatkowymi oraz przypadki odmowy prawa do odliczenia podatku naliczonego.

Publikacja przeznaczona jest w szczególności dla doradców podatkowych, pracowników organów podatkowych oraz sędziów sądów administracyjnych rozstrzygających spory podatkowe.

O praktycznych walorach książki przesądza rozległe powoływanie w niej orzecznictwa sądowego. Autorka posłużyła się licznymi orzeczeniami TSUE, ponadto wykorzystała wiele orzeczeń polskich sądów administracyjnych. Czytelnik ma zatem okazję zapoznać się m.in. z praktycznymi aspektami recepcji judykatury Trybunału Sprawiedliwości przez polskie sądy.

Dr hab. Krzysztof Lasiński-Sulecki, prof. UMK

Książka "Nadużycie prawa a zasada neutralności VAT" - Adamczyk-Kaczmara Sylwia - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2022 r. Cena 131.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.