pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nadużycia seksualne w Kościele a tajemnica spowiedzi

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788327730220
ISBN: 978-83-2773-022-0
Data: 2022-03-25
35.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W ostatnich latach światło dzienne ujrzały informacje o licznych przypadkach wykorzystywania seksualnego najmłodszych przez katolickich duchownych. W związku z tym przed Kościołem pojawiła się potrzeba dostosowania norm związanych z ochroną nieletnich. Podstawowym celem tych przepisów ma być zapewnienie jak największej skuteczności działań i zwiększenie poczucia odpowiedzialności. W tym kontekście odsłania się wiele nowych wyzwań związanych między innymi z sakramentem pojednania czy transparentności i odpowiedzialności w wymiarze proceduralnym.

Publikacja jest odpowiedzią na najbardziej naglące w tym zakresie pytania, a także wskazuje na obszary, które wymagają dalszych badań. Przedstawia propozycje rozwiązań, które należy podjąć, aby Kościół był bezpiecznym miejscem dla wszystkich. Jest ona owocem seminarium, które odbyło się na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie pod koniec roku 2019. Wzięło w nim udział międzynarodowe grono ekspertów, w tym pracownicy Kurii Rzymskiej, profesorowie wielu uniwersytetów, wyspecjalizowani w psychiatrii, prawach dziecka, teologii moralnej oraz prawie kanonicznym,
Książka stanowi pomoc szczególnie dla osób posługujących w konfesjonale, zaangażowanych w ochronę dzieci i młodzieży oraz procesy kanoniczne w sprawach o wykorzystywanie nieletnich.

Książka "Nadużycia seksualne w Kościele a tajemnica spowiedzi" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.