pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nad Nilem Błękitnym i Białym
Tytuł książki:

Nad Nilem Błękitnym i Białym

Autor książki:

Alan Moorehead

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 650 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788365521217
ISBN: 978-83-6552-121-7
Data: 2016-09-05
53.23  69.00  15.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nad Nilem Błękitnym i Białym - Alan Moorehead - opis książki:

Zagadka źródeł Nilu - konkurującego z Amazonką o tytuł najdłuższej rzeki na świecie - fascynuje od ponad dwóch tysięcy lat. Przez tak długi czas była ona przedmiotem sporów największych podróżników i do końca została niezbadana. Jak trafnie określił to pod koniec XIX wieku szef administracji brytyjskiej w Ugandzie Harry Johnson, sprawa ta stała się "największą tajemnicą geograficzną, jaka pozostała jeszcze po odkryciu Ameryki".

Nad Nilem Błękitnym i Białym zabiera w podróż przez wspaniałą historię eksploracji źródeł Nilu w okresie 1798-1900. Skupia się przede wszystkim na wydarzeniach rozgrywających się przy głównym nurcie w Etiopii, Sudanie i Egipcie. Wyprawy, pieczołowicie zaplanowane i kierowane przez wielkich odkrywców jak James Bruce, John Speke, Richard Burton, David Livingstone, Samuel Baker czy Emin Pasza, wyposażonych w ówczesne zdobycze techniki, w ciągu stu lat dokonały systematycznego dzieła odkrywczego. Podróżnicy ci przemierzali rwące rzeki, palone słońcem pustynie, przebijali się przez wilgotne i gorące puszcze, narażali się na zatrute strzały tubylców, na ataki niebezpiecznych drapieżnych zwierząt, groźne choroby i niedostatek wody. To oni właśnie przyczynili się do poznania Afryki i źródeł Nilu, a tym samym zainicjowali europejską dominację.

Książka „Nad Nilem Błękitnym i Białym” - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 650 stron i została wydana w 2016 r. Cena 53.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nad Nilem Błękitnym i Białym"
Alan Moorehead - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ślady - okładka książki
Ślady Jakub Małecki
Produkty podobne:
Spalić paszport - okładka książki
Spalić paszport Bogusław Kalungi Dąbrowski
Pasja życia - okładka książki
Pasja życia Jacek Pałkiewicz