pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Bóg i nowa fizyka - okładka książki
Bóg i nowa fizyka pozycja dostępna
Teologia nauki - okładka książki
Teologia nauki pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Na początku była informacja
książka:

Na początku była informacja

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo THEOLOGOS
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 342 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788392700241
ISBN: 978-83-9270-024-1
Data: 2012-01-10
pozycja niedostępna

Na początku była informacja - Werner Gitt - opis książki:

Pochodzenie życia z punktu widzenia informatyki. Co to jest informacja Pochodzenie informacji. Prawa przyrody informacji. Daleko sięgające wnioski odnośnie istoty ludzkiej, ewolucji i wielkiego wybuchu.

Wobec nauk głoszonych przez ateizm, materializm, ewolucję i w ramach teorii wielkiego wybuchu wyrażono już wiele przekonujących zastrzeżeń. Ta książka stawia sobie za cel, odpowiedzieć na nowe pytanie: Czy owe cztery systemy poglądów można obalić naukowo Nikt dotąd nie zaobserwował, by woda płynęła pod górę. Dlaczego nie obserwujemy tu jakiegoś wyjątku Ponieważ znamy prawo przyrody, które zakazuje wystąpienia takiego zjawiska. Prawa przyrody posiadają naukowo najsilniejszą wymowę. Jeżeli zatem zdołamy znaleźć takie prawa przyrody, które sprzeciwią się wymienionym na wstępie ideom, wtedy zaprzeczymy im z takim samym skutkiem, jaki uzyskaliśmy obalając ideę perpetuum mobile (maszyna, która wykonuje pracę bez dostarczania energii z zewnątrz). Dokładnie to jest celem tej książki.

Procesy które przebiegają we wszystkich istotach żywych, sterowane są informacją. Jeżeli chcemy cokolwiek twierdzić o pochodzeniu życia lub o istocie tego co żywe, to najpierw musimy wyjaśnić, co to jest informacja. Przy czym, ważne jest jak informacja powstaje i jakim podlega prawidłowościom. W odróżnieniu od szeroko rozpowszechnionego sposobu obserwacji tego świata, autor dokonuje rozróżnienia pomiędzy materialnymi i nie-materialnymi wielkościami; uzasadnia, dlaczego informacja jest wielkością nie-materialną. Autor tworzy teorię informacji, w której cztery prawa przyrody dotyczące informacji znajdują się w jej centralnym punkcie. Konsekwencją tego są daleko sięgające wnioski, które dotyczą zarówno Boga jak też początków życia, obrazu człowieka i wymienionych powyżej czterech idei.

Ta książka jest odrzuceniem: - czysto materialistycznych poglądów w naukach przyrodniczych - wszelkiego powszechnie znanych przedstawień ewolucyjnych - materialistycznego obrazu człowieka - hipotezy wielkiego wybuchu - ateizmu.

Książka „Na początku była informacja” - oprawa miękka - Wydawnictwo THEOLOGOS.

Książka posiada 342 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Na początku była informacja"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Metafizyka czy ontologia? - okładka książki
Metafizyka czy ontologia? Piotr Jaroszyński
Filozofia indyjska - okładka książki
Filozofia indyjska Sue Hamilton