pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Na froncie dyplomacji. Znaczenie konferencji sojuszniczych w latach 1943?1947

Autor książki:

Michał Mikołajczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum II Wojny Światowej
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
EAN: 9788365957443
ISBN: 978-83-6595-744-3
Data: 2022-12-28
21.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka pt. Na froncie dyplomacji w przystępny sposób przybliża przebieg siedmiu wybranych konferencji sojuszniczych z lat trwania II wojny światowej i tuż po zakończeniu tego konfliktu. Nakreśla również znaczenie rokowań pokojowych i ich konsekwencje dla współczesnego świata, w tym dla Polski.

Skąd się wzięły współczesne granice państw europejskich Czy alianci poważnie traktowali sprawę Polską Dlaczego po II wojnie światowej nie mogło być mowy o powrocie Polski do granic sprzed 1939 r. Odpowiedzi m.in. na te pytania można znaleźć w książce autorstwa Michała Mikołajczaka pt. Na froncie dyplomacji. Znaczenie konferencji sojuszniczych w latach 1943-1947.

Publikacja w przystępny sposób opisuje mechanizmy i rozstrzygnięcia polityczne, które zaważyły na losie powojennej Polski. Ułatwia też zrozumienie polityki i konfliktów we współczesnym świecie. To ważne, bo jak podkreśla prof. Tadeusz Wolsza w recenzji tej książki, wciąż pośrednio odczuwamy konsekwencje decyzji koalicji antyhitlerowskiej. Widać to szczególnie wyraźnie w kontekście aktualnych działań władz Federacji Rosyjskiej:
[...] Świat nadal doświadcza nie tylko sowieckiego zagrożenia, ale i agresji (aktualnie Ukraina). Kreml, przyzwyczajony do bezkarności, na dodatek przy aprobacie mocarstw zachodnich, wcześniej przez dziesiątki lat sowietyzował Europę Środkowo-Wschodnią - obszar, który otrzymał w prezencie po zakończeniu II wojny światowej.

Książka skierowana jest przede wszystkim do młodszych czytelników, którzy dopiero poznają historię Polski i Europy XX w. Publikację wyróżnia klarowny język i czytelna konstrukcja. Zasadnicza część składa się z siedmiu ilustrowanych rozdziałów, które opisują wybrane konferencje pokojowe aliantów; każdy z nich jest poprzedzony infografiką w postaci mapy. Całość rozpoczyna obszerny wstęp, a wartościowym uzupełnieniem głównej treści jest słowniczek ważniejszych pojęć.

Książka "Na froncie dyplomacji. Znaczenie konferencji sojuszniczych w latach 1943?1947" - Michał Mikołajczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum II Wojny Światowej. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2022 r. Cena 21.60 zł. Zapraszamy na zakupy!