pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów

Autor książki:

Temple Grandin, Richard Panek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378862284
ISBN: 978-83-7886-228-4
Data: 2016-07-12
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jak wygląda wewnętrzny świat osoby autystycznej?
Fascynująca podróż do wnętrza autystycznego umysłu wiedzie przez rozmaite struktury mózgowe, geny oraz codzienne doświadczenia osób autystycznych i ich opiekunów. Temple Grandin, sama będąca osobą autystyczną, pokazuje, że kluczem do zrozumienia autyzmu są zmysły, których odmienne funkcjonowanie warunkuje sposób doświadczania świata. Przygląda się różnym typom myślenia, których właściwe wykorzystanie może prowadzić do zdumiewających rezultatów.

Książka uczy osoby autystyczne, ich rodziny, lekarzy i terapeutów, jak rozpoznać i wykorzystać potencjał drzemiący w mózgu autystycznym, a pozostałym czytelnikom pozwala lepiej zrozumieć funkcjonowanie umysłu i działanie mózgu w ogóle.

Krajobraz cywilizacyjny, w którym urodziłam się 65 lat temu, był bardzo odmienny od dzisiejszego. Przeszliśmy od zamykania dzieci z ostrym autyzmem w zakładach leczniczych do prób zapewnienia im spełnionego, najlepszego z możliwych sposobu życia. W tej książce poprowadzę czytelnika krok po kroku przez wszystkie etapy mojej podróży.

Temple Grandin

Książka "Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów" - Temple Grandin, Richard Panek - oprawa miękka - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2016 r.