pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Historia naszej świadomości. Jak po czterech miliardach lat ewolucji powstał świadomy mózg

Autor książki:

Joseph LeDoux

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378866039
ISBN: 978-83-7886-603-9
Data: 2021-07-19
44.46  69.90  25.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Słynny neurobiolog Joseph Le Doux zgłębia historię naturalną życia na Ziemi, prezentując nowe spojrzenie na podobieństwa między nami a naszymi przodkami z zamierzchłych czasów. Ten zajmujący przegląd całej ewolucji ziemskiej rzuca nowe światło na to, jak ewoluowały układy nerwowe u zwierząt, jak kształtował się mózg i co to znaczy być człowiekiem. Autor przekonuje, że kluczem do zrozumienia ludzkiego zachowania jest spojrzenie na ewolucję przez pryzmat pierwszych żywych organizmów. Śledząc łańcuch ewolucyjnej chronologii, pokazuje, w jaki sposób nawet najprostsze organizmy jednokomórkowe musiały rozwiązywać te same problemy, które my i nasze komórki musimy rozwiązywać każdego dnia.

To niezwykła książka - Eric R. Kandel - laureat Nagrody Nobla, profesor Columbia University
Godna podziwu praca jednego z najważniejszych neurobiologów swojego pokolenia - Nature
Joseph Le Doux - jest profesorem nauk przyrodniczych Fundacji im. Henry ego i Lucy Moses, profesorem neurobiologii, psychologii, psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU). Autor książek Lęk, (CCPRESS) Mózg emocjonalny i Synaptic Self

Książka "Historia naszej świadomości. Jak po czterech miliardach lat ewolucji powstał świadomy mózg" - Joseph LeDoux - oprawa miękka - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2021 r. Cena 44.46 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]