pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Monastycyzm średniowieczny. Formy życia religijnego w Zachodniej Europie w średniowieczu

Autor książki:

Clifford H. Lawrence

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788381964081
ISBN: 978-83-8196-408-1
Data: 2022-05-25
49.10  69.00  19.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Od 1600 lat klasztory i zakony są częścią chrześcijaństwa. Szczególnie ważną rolę odgrywały w średniowiecznej Europie, kiedy to hojnie wspierane przez władców, możnych rycerzy i mieszczan stanowiły istotny element politycznej i gospodarczej mapy Zachodu. Praca Clifforda H. Lawrence a stanowi kompendium wiedzy na temat średniowiecznego ruchu zakonnego i jest doceniana zarówno przez historyków jak zwykłych czytelników zainteresowanych dziejami cywilizacji europejskiej. Autor przedstawia dzieje ruchu monastycznego od jego początków w III w na pustyniach Egiptu i Palestyny aż po schyłek epoki średniowiecza. Zapoznaje nas z historią zakonu klarysek, benedyktynek i benedyktynów, cystersów, kanoników regularnych, zakonów żebraczych. Poza gruntowną wiedzą daje wgląd w życie duchowe, praktyki i życie codzienne średniowiecznych zakonów.

Monastycyzm średniowieczny to wznowienie, a właściwie drugie wydanie, ważnej w świecie mediewistycznym publikacji. Podstawą wznowienia było nowe, zmienione i rozszerzone wydanie angielskie, a więc przekład, tym razem autorstwa Rafała Rutkowskiego, i opracowanie redaktorskie też są nowe.

Książka "Monastycyzm średniowieczny. Formy życia religijnego w Zachodniej Europie w średniowieczu" - Clifford H. Lawrence - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 49.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]