pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dobre czasy Jak zarobić w średniowieczu

Autor książki:

Paweł Zych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dobre Czasy
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 215x302 mm
EAN: 9788396528605
ISBN: 978-83-9652-860-5
Data: 2024-01-31
Cena wydawcy: 69.41 złpozycja niedostępna

Opis książki:

 Pieniądze z pewnością nie są w życiu najważniejsze, ale przecież stanowią bardzo istotną jego część. W nauce historii kwestie finansów są często pomijane, a przecież to impuls i koło napędowe do wszelkich zmian technologicznych - rozwoju. Ta książka stara się to udowodnić. Pokazuje, że znajomość tła gospodarczego pomaga uporządkować naszą wiedzę, sprawia, że historia to nie tylko nudne daty, dynastie i wojny ale także fascynujące opowieści o ludziach, ich pracy, pomysłowości i próbach ulepszania otaczającego świata. Często patrzymy na średniowiecze przez pryzmat pół baśniowych historii o rycerzach i księżniczkach, zapominając, że ludzie żyjący kilkaset lat temu nie różnili się zbytnio od nas.

 
Też chcieli być bezpieczni, mieszkać w ładnych domach, dobrze jeść i modnie się ubierać (no może poza mnichami, ale to wyjątek). A przecież to wszystko kosztowało.

 
Jak dużo i skąd nasi przodkowie brali na to pieniądze
Gdzie pracowali, jak uprawiali ziemię, co produkowali i za ile to sprzedawali
Jak i gdzie transportowali różne dobra
Skąd czerpali surowce i jak ich używali
Ile kosztowało oblężenie zamku
 
Te i wiele innych faktów na temat średniowiecznej gospodarki znajdziecie w niniejszej książce. Ogromna liczba historycznych ciekawostek, statystyk i ważnych informacji podana tu została w przystępnej formie, a bogate w szczegóły ilustracje zainteresują czytelnika w każdym wieku. Zapraszamy Was w podróż przez dobre czasy!

Książka "Dobre czasy Jak zarobić w średniowieczu" - Paweł Zych - oprawa twarda - Wydawnictwo Dobre Czasy. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2023 r.