pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - ...do niepodległości
...do niepodległości 21.78 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Jeszcze słyszę turkot kół
Jeszcze słyszę turkot kół 38.70 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Między zacofaniem a modernizacją
Między zacofaniem a modernizacją 53.29 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Modernizacja. Polskość. Trwanie. Społeczne, kulturowe i polityczne...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Modernizacja. Polskość. Trwanie. Społeczne, kulturowe i polityczne aspekty aktywności Polaków na przełomie XIX i XX wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 314 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788323134893
ISBN: 978-83-2313-489-3
Data: 2016-03-10
pozycja niedostępna

Modernizacja. Polskość. Trwanie. Społeczne, kulturowe i polityczne aspekty aktywności Polaków na przełomie XIX i XX wieku - Szczepan Wierzchosławski - opis książki:

Termin "modernizacja" pojmujemy szeroko - jako przekształcenia społeczno-cywilizacyjne dziejące się na wielu poziomach. Naszym zadaniem jest poszukiwanie jej korzeni i obiektywne odtworzenie procesów z tym terminem związanych od początku XIX wieku po wybuch II wojny światowej. Interesują nas zarówno działania w zakresie postępu ekonomicznego, technicznego, jak i oświatowego, w zakresie moralności i podnoszenia dobrobytu oraz rozwijania poziomu świadomości społecznej i narodowej, czyli procesy rozwoju wszechstronnych form aktywności ludzkiej.

Prezentowane w niniejszym zbiorze artykuły nie wyczerpują złożonej problematyki modernizacyjnej Polaków w XIX i pierwszej połowie XX stulecia. Naświetlają jednak nowe aspekty aktywności w tym zakresie, niwelując w dużym stopniu dotychczasowe, uproszczone i jednowymiarowe stereotypy w interpretacji dziejów społeczeństwa polskiego, tym samym inspirując do dalszych badań.

Książka „Modernizacja. Polskość. Trwanie. Społeczne, kulturowe i polityczne aspekty aktywności Polaków na przełomie XIX i XX wieku” - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Książka posiada 314 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Modernizacja. Polskość. Trwanie. Społeczne, kulturowe i polityczne..."
Szczepan Wierzchosławski (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Komu służy kultura? - okładka książki
Komu służy kultura? Tomasz A. Żak