pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata
książka:

Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 800 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378863199
ISBN: 978-83-7886-319-9
Data: 2017-09-14
68.15  99.90  31.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata - Roger Penrose - opis książki:

Czy modne teorie, ślepo wyznawana wiara lub szalone spekulacje mają jakikolwiek udział w procesie naukowego poznawania Wszechświata?
Profesor Roger Penrose, światowej sławy fizyk i matematyk, od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki, ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli, jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda, wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun, kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej, ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata.

Opisuje, w jaki sposób moda, wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową, od teorii twistorów, uważaną za jedną z alternatyw dla teorii strun, po "konforemną kosmologię cykliczną" - ideę tak fantastyczną, że można by ją określić jako "konforemną kosmologię wariacką".

Książka ta, jak wszystkie teksty Penrose a, łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy, dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat współczesnej fizyki matematycznej.

Penrose sięga do serca najważniejszych problemów, z którymi zmaga się współczesna fizyka, pisząc tę bardzo osobistą, a przy tym prowokującą książkę popularnonaukową. Publishers Weekly
Zapoznawanie się z bezkompromisowo niezależną perspektywą Penrose a na fizykę jest zawsze inspirujące. Nature
Wyjątkowo oryginalny, bogaty, dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. Science
Sir Roger Penrose - jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych, matematyk i filozof nauki. Laureat licznych nagród, w tym Nagrody Wolfa i Medalu Alberta Einsteina. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności. Autor bestsellerowych książek, m.in. Nowy umysł cesarza, Droga do rzeczywistości czy Cykle czasu. Jest profesorem matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Książka „Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata” - oprawa twarda - Wydawnictwo Copernicus Center Press.

Książka posiada 800 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Historia fizyki - okładka książki
Historia fizyki Andrzej K. Wróblewski
Pitagoras i teoria strun - okładka książki
Pitagoras i teoria strun Maria M. Kosowska, Aleksander Kosowski