pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mitologia w obrazach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Books Sp. z o.o.
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 240x330 mm
EAN: 9788365952523
ISBN: 978-83-6595-252-3
Data: 2018-02-27
Cena wydawcy: 59.96 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Mitologia w obrazach to bardzo obszerna, bogato ilustrowana reprodukcjami dzieł sztuki, publikacja omawiająca świat greckich bogów i herosów. Wewnątrz niej czytelnik znajdzie informacje, dotyczące mitologii, pozna mitologiczną historię stworzenia świata, rodowód i atrybuty bogów, zamieszkujących Olimp. Książka składa się z 22 rozbudowanych rozdziałów: Pokolenia bogów, Bogowie olimpijscy, Dzieje Heraklesa, Opowieści z Krety, Opowieści z Aten, Wyprawa Argonautów, Opowieści z Koryntu, Opowieści z Teb, Opowieści z Argolidy, Łowy
kaledońskie, Opowieści ze Sparty, Wojna trojańska, Dzieje Odyseusza, Dzieje Eneasza i początki Rzymu, Legendy rzymskie, Panteon rzymski, Mitologia i język potoczny, Etymologia nazw i imion, Bogowie, Sztuka, Literatura i muzyka, Bibliografia. Końcowa część publikacji stanowi wykaz związków frazeologicznych i cytatów, odnoszących się do mitologii, tabelaryczny spis bogów wraz z dziedzinami, którym patronowali oraz ich atrybutami, sumaryczny wykaz wszystkich zabytków kultury antycznej i dzieł powstałych wiele lat po jej zakończeniu, lecz swą tematyką nawiązujących właśnie to mitologii."

Książka "Mitologia w obrazach" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Books Sp. z o.o.. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]